Hochtief Development získala poslední potřebné povolení k zahájení výstavby projektu Office Islands

 Architekty komplexu jsou CMC architects, a. s., Vít Máslo a David R. Chisholm.

Společnost HOCHTIEF Development Czech Republic získala pro svůj kancelářský projekt v pražských Letňanech Office Islands poslední z potřebných povolení pro výstavbu celého areálu a související infrastruktury. „Zahájení stavebních prací je plánováno na druhou polovinu tohoto roku, předpokládané dokončení první fáze je v prvním čtvrtletí roku 2013,“ uvedl jednatel společnosti HOCHTIEF Development Czech Republic, Peter Noack.

V první fázi vzniknou dvě budovy pojmenované Ithaka a Svalbard. Obě dvě se nacházejí na východní straně areálu. Budou mít tři kancelářská podlaží a jedno podlaží pro parking a zázemí. Pro co největší komfort nájemců budou kancelářské prostory flexibilně dělitelné jak horizontálně, tak vertikálně. Budova Ithaka nabídne celkem 10 320 m2 kancelářských ploch. Inspirací pro ztvárnění interiéru recepce a vnitřního atria se stane řecký ostrov Ithaka, domov bájného Odyssea.

V budově Svalbard bude nájemcům k dispozici celkem 10 670 m2. Jméno dal budově norský ostrov Svalbard, který je součástí souostroví Špicberky. Nachází se v Severním ledovém oceánu, za polárním kruhem. Recepce i atrium budovy budou inspirovány podnebím, florou, faunou a historií ostrova, který je spojován také s přítomností Vikingů.

Projekt Office Islands, který v šesti budovách nabídne téměř 70 000 m2 kancelářských a obchodních ploch, se bude nacházet přímo u stanice metra Letňany, autobusového nádraží a parkoviště P+R. Přímo přes pozemek Office Islands také prochází cyklostezka, která spojuje komplex s nedalekým obchodním centrem a je napojena na celopražský systém cyklostezek. Samozřejmostí je komfortní zázemí pro zaměstnance, kteří se rozhodnou tuto ekologickou dopravu využívat (sociální zařízení, sprchy, stojany na kola).

Díky moderním technologiím a zařízením, jakými jsou například chladící trámy, tepelná čerpadla či automatický systém osvětlení vnitřních prostor a venkovního stínění, dosáhnou budovy areálu Office Islands až 30procentních úspor energie ve srovnání se standardními nově budovanými komerčními objekty. Pro zavlažování zeleně v areálu bude využit systém retenčních nádrží pro zachycení a následné využití dešťové vody. V rámci celého areálu je také kladen velký důraz na použití přírodních a recyklovatelných materiálů. Fasády budou osazeny dřevem z lesů s trvale udržitelným rozvojem, využito bude například liaporové zdivo či gabionové obklady. Projekt získal pro všechny budovy Průkaz energetické náročnosti třídy „A“ (spotřeba elektrické energie max. 62 kWh / m2 / rok), v rámci hodnocení systému LEED získal projekt Office Islands precertifikaci na úrovni Silver.
tisková zpráva

Související články:

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*