Holešovický ArtGen žije uměním

Výtvarnou soutěž na ztvárnění sloupů v recepcích ArtGen vyhráli studenti AVU Michal Cimala a Tomáš Skála

Praha, 15. prosince 2014 – Porota, ve které zasedli mimo jiné sochař Jan Novotný, designér Pavel Šťastný či architekti z CMC Architects, zvolila vítěze výtvarné soutěže na ztvárnění sloupů ve vstupních prostorách holešovického projektu ArtGen. Do soutěže se přihlásili studenti Akademie výtvarných umění v Praze celkem s 26 návrhy od 8 designérů.

Projekt ArtGen Office Gallery je již od fáze výstavby pevně spojen s uměním.  V listopadu 2013 ožila fasáda rozestavěné budovy venkovní expozicí Eyes Full of Colours, v průběhu letních měsíců pak v Art Showroomu vznikala výšivka z několika desítek tisíc stehů, která se stala předlohou pro booklet nového Alba skupiny MIG 21. Skupina zde také na konci srpna natáčela demo klip ke své nové písni Orle, který lze na stránkách projektu shlédnout.

„Holešovice se stávají novým centrem kultury v Praze. A ArtGen, který v žádném ohledu nespoutává nájemce kancelářskou šedí, do tohoto centra dokonale zapadá. Sloupy v recepcích obou budov budou prvním výrazným a trvalým uměleckým prvkem, okolo kterého projdou všichni návštěvníci obou objektů,“ uvádí Michal Dostál, marketingový manažer ArtGen Office Gallery.
 

Vítězný návrh dvou sloupů v budově Art je dílem Michaal Cimaly
„Sochařské řešení sloupu pro budovu Art vychází z mé předchozí práce na hudebních objektech. Vždy jsem pracoval s křivkami obíhajícími okolo válců, a ty jsem různě deformoval, abych se dostal k novým řešením. Křivka na sloupů, které jsem pracovně nazval Gemini (dvojčata), vychází z šikmých prořezů vedených kontinuálně po celém plášti sloupu. Jde o sólo pro čáru ve trojrozměrném objektu. To úzce souvisí s mými hudebními objekty, na které sám také hraji, a s inspirací ve slavném obraze Františka Kupky Sólo hnědé čáry,“ popisuje svůj návrh Michal Cimala.

Vítězný návrh sloupu pro budovu Gen je dílem Tomáše Skály
„Sloupy svou strukturou evokují vizualitu čárových kódů, linie typografických znaků či prvky odkazující na Art-deco. Tvary samotných křivek pak parafrázují šroubovici DNA. Pruhy a mezery vytvářejí různé šířky, z nichž každý má v sobě ukrytou informaci, dohromady pak vytvářejí komlexní celek – podpěrný pilíř pro další nadstavby a další příběhy,“ uvádí ke svému návrhu Tomáš Skála.


Oba autoři získají podle pravidel výtvarné soutěže odměnu ve výši 50.000 Kč od vyhlašovatele soutěže, společnosti PPF Real Estate. Symbolický šek převzali právě v prostorách ArtGen Office Gallery, ke budou před dokončením vítězné návrhy realizovány.

S projektem ArtGen se už v průběhu stavby spojují různí umělci, jako designér Jakub Berdych, držitel cen Czech Grand Design Awards, sochař Jan Novotný, malíř Jan Uldrych, módní návrhářka Eva Brzáková, fotografka Nikol Štrosová či designér Pavel Šťastný.

ArtGen Office Gallery projde do konce letošního roku kolaudací a již v první polovině roku 2015 se do komplexu nastěhují noví nájemci.

Tisková zpráva

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*