Hostinec Rekovice na Horečkách

Objekt restaurace Rekovice s číslem popisným 2 je pro obec jeden ze symbolů. Narodil se zde Antonín Bača Horečka, který se nejvíc zasloužil o vznik obce Trojanovice a její samosprávu v roce 1748.
Zastupitelé obce Trojanovice se shodli na odkoupení objektu se záměrem rekonstrukce a provozování obecní restaurace. Historická budova byla postupně očištěna, byly navrženy nové stropy v sále a nový krov. Původní klenby a kamenné stěny jsou zachovány a doplněny soudobými materiály. Nové okenní otvory lákají turisty dovnitř, a přitom z pozice interiéru je přízemí objektu otevřeno do přírody. Velkoformátové zasklení směrem do lesa působí jako velká televizní obrazovka. Koncept interiéru je založen na otevřenosti, například s průhledem do kuchyně a pozorováním přípravy pokrmů. V patře se nachází šest pokojů pro ubytování hostů. Součástí restaurace je dřevěná brána a dřevěné posezení v přírodě.

Rekonstrukce restaurace Rekovice byla financována z prostředků obce za účelem provozování obecního hostince, který bude sloužit také jako kulturní stánek obce Trojanovice. V minulém roce byl svépomocí vybudován v blízkosti restaurace lesní bufet (z původních stavebních buněk) a také dětské přírodní hřiště.

Autorská zpráva
Foto: Studio Toast


Investor: obec Trojanovice
Autor: Kamil Mrva; spolupráce Václav Kocián, Jaroslav Holub
Interiéry: Romana Mališ Bílková
Statika: Tomáš Šenovský

Komentáře

  1. Čtenář Stavbawebu says:

    Vyumělkovaná hospoda, která stála mnoho miliónů a dál se bude jen zadlužovat. Už teď někam zmizelo pár set tisíc a ticho po pěšině.

  2. Čtenář Stavbawebu says:

    VYBORNE !

  3. Čtenář Stavbawebu says:

    Super hospoda, tam bych byl pečenej vařenej 🙂

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*