Hostivar H2 – Pivovar s pekárnou a restaurací

Pivovar se nachází na okraji pražské rezidenční oblasti s výhledem na golfového hřiště. Je v přímé pěší návaznosti na železniční stanici Praha – Horní Měcholupy. Pivovar Hostivar H2 je mladším bratrem Pivovaru Hostivar 1, vzdáleného asi jeden kilometr.
Půdorysný tvar objektu ovlivnil nepravidelný tvar pozemku. Fasáda pivovaru je obložena dřevem, které v patře střídá černý trapézový plech. V klíčových momentech je fasáda prosklená, s průhledem do restaurace nebo varny pivovarnické části. Restaurace má terasu orientovanou do zahrady, ve které v létě funguje malý objekt výčepu se zahradním sezením pro hosty.
V přízemí se nachází větší část provozu pivovaru, v přímé návaznosti na něj je umístěna restaurace. Do restaurace se vstupuje přes zádveří, zapuštěné v hmotě objektu. Její interiér je dvoupatrový, přízemí dominují bar obložený stříbrným trapézovým plechem a kamna. Do galerie v patře vede ocelové točité schodiště. Výrazným prvkem interiéru je tmavý dřevěný obklad, který prochází přes obě patra. Kontrastní je naopak bílý děrovaný sádrokartonový povrch stěn, který napomáhá akustice prostoru. Restaurace je přímo napojená na vyhřívanou terasu. Ta je částečně prosklená, přičemž v některých místech existuje možnost prostor oddělit od exteriéru igelitovou roletou.
V patře objektu se nachází provoz průmyslové pekárny, administrativní zázemí a zázemí pivovarnického provozu.

Autorská zpráva
Foto: BoysPlayNice – Jakub Skokan, Martin Tůma

Klient: Pivo Hostivar, a.s. / Milan Wimmer
Architekt: ADR, s.r.o. – Petr Kolář, Aleš Lapka; spoluautoři Josef B. Novotný, Jana Zoubková, Zuzana Kollárová, Pavel Čermák, Miloš Hradec
Zastavěná plocha: 640 m2
Užitná plocha: 1007,4 m2

 

Komentáře

  1. Čtenář Stavbawebu says:

    Dům je určitě přesně a pevně vystavěn, ale čekal bych v něm jiné produkty.

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*