Hotel Endemit

Na konci údolí Rožnovské Bečvy, na úbočí Vysoké, s výhledem na masiv Moravskoslezských Beskyd, na místě bývalé hornické ubytovny.
 
Architektura hotelového komplexu je soudobá. Zároveň má objekt přirozeně stárnout a se svým místem postupně srůst. Je pravdivý ve své formě, materiálech i přístupu k zákazníkům. Forma hotelu jsme tvořili s velkým respektem k okolní krajině i tradici stavění na Valašsku. Nezaujímá žádnou pózu, a dokonce je možné se o něj i trochu odřít a zanechat tam kus sebe.  V každém místě se ptáme, co chceme vidět, slyšet, cítit, co za pocity zažívat.
 
Příjezd nás vede do uličky nad hotelovým komplexem, odkud se vstupuje do středového objektu vstupního lobby s navazující restaurací a kuchyní. Ihned se před námi otevírá široký výhled přes rozlehlou terasu tvořenou střechou podzemního podlaží. Tato zelená střecha tvoří nový blízký horizont, který kryje okolní stavby.
 
Wellness jsme umístili do suterénu, což umožnilo oddělit provozy společenské a intimní. Má dostatek prostoru, panoramatické prosklení nebrání pocitu intimity. Společenský život se odehrává o úroveň výše. Pokoje jsou nadstandardně prosklené s prostornými balkony. Některé krajní pokoje jsou arkýřově rozšířeny tak, aby i z nich byl výhled.
 
Nadzemní podlaží byla vyhrazena konferenčním místnostem a pokojům, v nejvyšším patře jsou apartmány. Soubor objektů z jihovýchodní strany doplňuje jednopodlažní hospodářská budova s vinným sklepem, která je součástí linie krytého parkování a sportovní areál.

Materiály jsou v exteriéru i interiéru v maximální míře použity pravdivě – modřínový venkovní obklad, kamenný obklad, betonová dlažba. V interiéru beton, kámen, dřevo, místně hliněné omítky.

Autorská zpráva
 
Autoři: Jindřich Nový, Markéta Strnková, Eva Ličmanová, Michal Babic; Design4function s.r.o.

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*