Hotel ve stromech

Hotelový pokoj mezi stromy ve švédském lese je téměř neviditelný

Zrcadlová krychle / Hotel ve stromech (zdroj foto: http://www.treehotel.se)

(ČTK) –
Hotel Treehotel (Hotel ve stromech) nedaleko švédského města Lulea tvoří velmi netradiční pokoje. Jeden z nich se skrývá ve futuristicky působící zrcadlové kostce zavěšené mezi stromy, takže téměř dokonale splývá s okolní krajinou.

Stromový hotel u obce Harads poskytuje pět pokojů, z nichž každý tvoří samostatný objekt. Například pokoj zvaný The Bird's Nest skutečně připomíná obrovské ptačí hnízdo a pokoj The UFO má podobu létajícího talíře. Každý apartmán vznikl ve spolupráci předních skandinávských architektů.

Architektonicky nejzajímavější je však podle webu listu The Daily Telegraph pokoj zvaný The Mirrorcube. Zvnějšku je to krychle o hraně čtyři metry, pokrytá zrcadlem. Dílo od architektonického studia Tham & Videgard odráží své okolí, čímž s ním zároveň splývá.

Právě obtížná viditelnost objektu z některých úhlů představovala nebezpečí pro ptáky. Aby do krychle nenalétávali, pokryli konstruktéři její zdi infračerveným nátěrem, který je pro lidské oko neviditelný, ale ptáci ho vidí velmi dobře.Doplněno Stavbaweb:
Jednotlivé "pokoje" mají rozměr od 15 do 30 m2 a jsou umístěny v borovicích ve výšce čtyři až šest metrů nad zemí
Všechny byly vyrobeny ze dřeva a skla a mají elektrické podlahové vytápění.

tham & videgard hansson arkitekts: zrcadlová kostka
Krychle obsahuje kuchyň, prostor na spaní, obývací pokoj a terasu.
Zrcadlová kostkka je 4 metry vysoká a 4 metry široká, je připojena k jedinému stromu.

 
sandell & sandberg: kuželový pokoj
Tento pokoj je založen na třech opěrných bodech. Přístup k stromovému pokoji je po můstku.Objekt má tradiční dřevěnou konstrukci s fasádou z břízy.Okna a kopule jsou vyrobeny z plastu.

 
cyren and cyren: kabina
Lávka vedoucí k prostorné terase nabízí potenciál pro budoucí rozšíření s dalšími domky na stromě. Tento "pokoj" je na stromě zavěšen pod lávkou. Toto řešení do určité míry objem budovy.
bertil harstrom/inredningsgruppen: sauna na stromě
Sauna je určena až pro 12 lidí najednou.
inredningsgruppen: ptačí hnízdo
Koncept je založen na kontrastu mezi exteriérem a interiérem. Zvenku vypadá jako velké hnízdo.Ookna jsou téměř neviditelná. Uvnitř je ukrytý prostor pro rodinu se dvěma dětmi s vysokým standardem a moderním designem. Ložnice je samostatná místnost s posuvnými dveřmi. Přístup k hnízdu tvoří
zatahovací schodiště.
UFO  
Vážka  

Hotel ve stromech je otevřen celoročně. Po dokončení by měl mít 24 pokojů navržených od 24 různých architektů.
www.treehotel.se
 

 

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*