Hradec Králové otevřel novou sportovní halu za 75 milionů

Fotogalerie ke článku (1)

Nová sportovní hala v Hradci Králové

Nová sportovní hala v Hradci Králové
Celá fotogalerie (1)

Radnice v Hradci Králové 21.5.2008 otevřela novou sportovní halu ve čtvrti Třebeš. Moderní sportoviště za 75 milionů korun tak může začít využívat asi 35 000 lidí z Třebše a největšího hradeckého sídliště Moravské Předměstí. Hala během roku a půl vyrostla na místě přes 50 let staré dřevěné tělocvičny místního Sokola, která byla v dezolátním stavu.

V hale s tribunami pro 350 diváků je hřiště o rozměrech pro házenou a využívat ji budou moci i volejbalisté, basketbalisté, florbalisté, gymnasté a další sportovci. Kvůli nedostatečně vysokému stropu v ní nepůjdou hrát pouze mezinárodní utkání ve volejbalu, řekl náměstek hradecké radnice Josef Malíř.

Hlavním nájemcem haly bude Sokol Třebeš a kromě veřejnosti v ní budou sportovat i žáci a studenti hradeckých škol. Stavba sportoviště, vedle kterého ještě vzniká objekt šaten pro fotbalisty za osm milionů korun, byla jednou z priorit radnice v oblasti rekreačního sportu.

Další investice města do výstavby nových tělocvičen a hal budou záležet na výsledcích studie, která by měla do konce letošního roku zmapovat potřeby sportovišť ve městě. Studii bude radnice dělat ve spolupráci s Pardubicemi, protože by měla zjistit i potřeby vrcholového sportu v obou městech.

Současnou největší investicí města do sportovišť je postupná rekonstrukce zimního stadionu za zhruba 270 milionů korun, která by měla skončit do roku 2011. Město také připravuje stavbu venkovního koupaliště, které bude při odhadovaných nákladech 566 milionů korun největší investicí města v příštích letech.

Zdroj: Zpráva ČTK 21.5.2008

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*