Humboldt-Box

Berlín dal na místo budoucí repliky zámku futuristický šestistěn.
Autorem budovy je architektonická kancelář KSV Krüger Schuberth Vandreike.

Berlín 29. června (ČTK) – Na prostranství v centru Berlína, kde býval areál komunistického Paláce republiky a kde má být zbudována hrubá replika někdejšího císařského zámku, byl zatím postaven futuristický šestistěn. Prosklená stavba stojící naproti Muzejnímu ostrovu má několik příštích let sloužit jako výstavní prostor i jako vyhlídková platforma s kavárnou.

Takzvaný Humboldt-Box vysoký téměř 30 metrů bude zatím vyplňovat alespoň část volného prostoru, jenž v centru německé metropole vznikl po zbourání komunistického Paláce republiky. Nová stavba stojí zhruba v úrovni někdejšího parkoviště před palácem, jenž byl mimo jiné sídlem východoněmeckého parlamentu.

Berlín se rozhodl, že na tomto místě postaví repliku původní dominanty města, která tu stávala do 50. let minulého století – zámek někdejších pruských králů a německých císařů. Ten byl poničen na konci 2. světové války a později definitivně srovnán se zemí.

Nový zámek zastřešující kulturní a vzdělávací komplex Humboldtovo fórum, by měl být podle aktuálních plánů hotov v roce 2019.

Doplněno Stavbaweb:
Oficiální stránky projektu:

www.humboldt-box.com

 

 

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*