Humpolec vypsal architektonickou soutěž na bytový dům v centru

(ČTK) – Humpolec na Pelhřimovsku vypsal architektonickou soutěž na stavbu bytového domu. Má stát v Hálkově ulici. Soutěž vychází ze záměru radnice využívat proluky v centru jedenáctitisícového města. Stavba domu by měla začít v roce 2022. V tiskové zprávě to uvedla mluvčí radnice Aneta Slavíková.

„Snad už od listopadu 1989 se město zabývalo myšlenkou, jak využít tento pozemek. Padlo mnoho nápadů, mnoho úvah a my jsme se rozhodli, že na parcele necháme postavit vzorový městský bytový dům. A protože je to lokalita v centru, navíc jde o zajímavé a zároveň složité území, zvolili jsme cestu vyhlášení architektonické soutěže,
“ řekl místostarosta Vlastimil Brukner. Výsledek soutěže by měl být vyhlášen v září. Na odměny pro soutěžící město vyčlenilo 670.000 korun, vyplývá z informací na webu České komory architektů.

Soutěžící mají poskytnout návrh domu s malometrážními i většími byty, zohlednit měnící se klima i nedostatek parkovacích míst v centru města. Poptávka po nájemním bydlení je podle Bruknera ve městě velká, doposud Humpolec nabízel hlavně parcely pro stavbu rodinných domů v okrajových částech.

Doplněno Stavbaweb:
Účastník požádá zadavatele o účast podáním žádosti prostřednictvím jeho elektronického nástroje ppeSystem ve lhůtě do 8. června 2020.
Datum odevzdání soutěžních návrhů:  15. 09. 2020
Informace o soutěži najdete na stránkách ČKA.


Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*