Inès Lobo Arquitectos: řadové domy v Bom Sucesso

Blok s 18 objekty pro bydlení leží v nově budovaném areálu Quinta do Bom Sucesso (Farma Dobrý úspěch) s golfem a country klubem blízko jezera Óbidos.
Bom Sucesso spolupracuje s předními architekty.


Místo: Óbidos, Portugalsko
Architekti: Inès Lobo Arquitectos
Tým: Inès Lobo, João Rosário, Rita Zina, Pedro Oliveira, Pedro Carta, Julia Varela, Emanuel Romão, João Vaz, Sérgio Pereira
Konstrukce a technické sítě: A400 Projectistas e consultores de engenharia
Stavitel: Policon, Construções SA
Plocha: 3000 m2
Realizace: 2013
Foto: Leonardo Finotti
Řadové domy se nalézají na vzdálenější straně areálu s údolní loukou pod kopcem na východní straně a přístupové cestě na straně západní, křovím na jihu a skupině domů na severu. 
 

 
Základní téma architektů pro výstavbu na tomto místě bylo, aby každý apartment měl interaktivní vztah s okolím, a to za následujících podmínek:

1. Upřednostnění výhledu do údolí: z prostor je výhled na údolí, ale objekty jsou usazené v krajině.

2. Pozice těchto řadových domů ve vztahu k příjezdové cestě bude vzata do úvahy a návrh zaručí jednotlivým obydlím soukromí a dá jim určitou míru „neviditelnosti“.

3. Severní a jižní hranice a celkové umístění bloku budou řešeny tak, aby přístupová cesta k bytům byla z jihu a bydlení bylo obráceno více k severu.

4. Interiéry prostor budou navrženy tak, aby umožňovaly snadný přístup a pobyt vně.5. Vnější stěny se musí postavit tak, aby zajistily jak komorní vztah obyvatel s okolím, tak vysokou míru jejich soukromí.

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*