Informační středisko KIS

Prostor určený pro informační centrum města Lomnice na Popelkou je umístěn na Husově náměstí. Jeho poloha je výhodná jak pro místní obyvatele, kteří využívají nabízené služby, tak pro turisty.
Samotný prostor v budově určený pro informační centrum je členitý a málo osvětlený. Vzhledem k rozsahu nabízených služeb je i poměrně malý, spíše nedostačující. Naše řešení vycházelo z daných možností prostoru. Největším zásahem bylo otevření – znovu vybourání otvoru mezi internetovou kavárnou a prostorem pro turisty. Je tak možné projít informačním centrem dokola a nevracet se stejnou cestou. Začleněním původní chodby do využívaných místností se prostor o něco zvětšil.
Naším návrhem jsme se snažili sjednotit jednotlivé místnosti, použili jsme k tomu vybrané materiály: vzhledem k členitosti prostoru a kleneb je hlavním materiálem bělená přírodní překližka, která navazuje na klenby i stěny, takže místnosti nezmenšuje a zároveň je opticky prosvětluje. Kromě chodby, kde zůstala původní dlažba, byly upraveny i podlahy – podpořilo to kontinuitu prostoru. V interiéru je použita navržená grafika pro KIS – Lomnice nad Popelkou. Turisté by si tak mohli podle použitých symbolů město lépe zapamatovat.
Autorská zpráva

Klient: Město Lomnice nad Popelkou
Autor: BLOK_architekti – Michaela Chvojková, Petra Novotná Stránská, Alžběta Bláhová

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*