INNO-SPACE U20, Škoda Auto

Inovace a tradice
Inovace jako projev života a kreativního rozvoje. Modla i metla současné společnosti. Motor technologického vývoje. Spojení kreativity, intuice a high-technologií přináší do inovačních procesů hravost, flexibilitu a efektivnost. V prostředí korporátní kultury podporuje uvolnění konvenčních pravidel hry.
Projekt INNO-SPACE U20 vznikl v oddělení Řízení kvality, které je silným reprezentantem tradiční firemní kultury. Prostřednictvím designu a technologií zde dochází ke kreativní proměně pracovního prostředí, se zachováním základního předpokladu a tím je kvalita. Díky flexibilitě prostoru a high-tech vybavenosti jsou tradiční firemní hodnoty sdíleny nevšedním způsobem.
Od zbytku firemního prostředí vyniká prostor alternativností a zapracováním komunikačních technologií. Variabilní prostředí je vybavené chytrými audiovizuálními technologiemi a vyspělou technickou infrastrukturou – vše převedeno do maximální jednoduchosti a intuitivnosti pro snadné použití uživatelem.
Projekt kapacitně odlehčuje bezprostřednímu pracovnímu prostředí, vedl k zatraktivnění společných prostor a vytváří high-end pracovní prostředí v rámci společnosti jako takové. Vedle hlavních prostor INNO-SPOT a CREATIVE-ZONE kompenzují pracovní koutky na chodbách přetlak běžné komunikace v kancelářích, poslouží také před a po velkém meetingu, kdy je žádoucí vrátit se třeba k detailu v menším kruhu osob. INNO-SPACE U20 slouží jak potřebám vrcholového managementu tak pro běžná setkání. INNO-SPACE U20 je test pad komunikace, ale také zavedení nových návyků v pracovním prostředí – například tak nezbytných chvilek pro relaxaci.

Technologie a design
V dnešních automobilech se potkává high-tech s intuitivností ovládání. Funkce je podpořena obrazem a zvukem a nabývá nového rozměru vjemu. Uživatel má možnost customizovat digitální prostředí cockpitu svého automobilu. Tyto principy se otiskly do návrhu prostor a jejich vybavení. 4K televize, 4K laserový projektor, Interaktivní dotyková stěna, BOSE ozvučení místností, světelná atmosféra… Vše je maximálně adaptabilní momentální individuální potřebě. Tisíckrát jinak a přeci jednoduše.
Designová koncepce INNO-SPACE U20 vychází ze současné linie tvarů a provedení světel elektromobilů ŠKODA AUTO. Použití kvalitních materiálů je odrazem firemní tradice jako takové. Přírodní materiály (například dubové obklady) vnášejí do prostoru jistou lidskost, stává se výrazně útulnějším. Kombinace designu, materiálů a vybavení vybízí k hravosti a alternativnímu přístupu v běžně zavedených procesech.
„Koncepce inovačních prostor oblasti G v budově U20 je založena na malých pracovních koutcích a variabilním prostředí vybaveným chytrými technologiemi. Začali jsme se standardní zasedací místností, kde jsme vytvořili dva prostory, a to zasedací místnost INNO-SPOT a CREATIVE-ZONE, kam mají naši zaměstnanci volný přístup a mohou ji využít kdykoliv během dne. Vytvořili jsme prostory, které jsou útulné a pohodlné, aby se v nich naše kolegyně a naši kolegové cítili dobře. Zároveň přenášíme nové technologie do jejich myslí zábavnou interaktivní formou, protože zábava vytváří motivaci. Dále jim umožňujeme, aby si zde během dne mohli udělat krátký workout na protažení. A to nejdůležitější je, že propojujeme lidi, aby si vyměňovali nápady a vzájemně se tak inspirovali v příjemném prostředí,“ říká Zuzana Machů, projektová manažerka pro inovační projekty z oddělení Řízení kvality Škoda Auto Mladá Boleslav.

Tisková zpráva
Foto: BoysPlayNice

 

Inovační pracovní prostory oblasti G, Škoda Auto Mladá Boleslav
Klient: ŠKODA AUTO a.s.
Autor: StudioVONT – Oldřich Wachtl; spoluautor Petr Holub; spolupráce DRAWetc.
Rozloha: 59 m2 (INNOSPACE + CREATIVE ZONE)

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*