Čínský internet se baví falickým tvarem sídla Lidového deníku

(ČTK) – Pobavené reakce na čínském internetu vyvolala podoba nového sídla Lidového deníku (Žen-min ž'-pao), který bývá označován za "centrální orgán" Komunistické strany Číny. Podle diskutérů na webu totiž není možné přehlédnout falický tvar budovy. Píše o tom agentura AFP.

Nové sídlo Lidového deníku  - zdroj foto: Facebook /Trust Me, I'm an "Architect"
Čínští cenzoři mají nyní plné ruce práce, aby příval posměšných poznámek v internetových diskusích zarazili. Při vyhledávání frází "Lidový deník" či "budova" na čínském mikroblogu Weibo se tak v těchto dnech zobrazí nápis známý u všech cenzurovaných témat: S ohledem na příslušné zákony nemohou být výsledky vyhledávání zobrazeny.

Některé komentáře ale přeci jen cenzorům unikly. "Lidový deník již brzy povstane, je zde naděje pro čínský sen," parafrázuje jeden z diskutérů slogan komunistických předáků z poslední doby.

Řada vtipálků spojuje ještě nedostavěnou, 150 metrů vysokou věž Lidového deníku s další zesměšňovanou stavbou, a sice se sídlem čínské televize CCTV. Této mohutné dominantě Pekingu se již delší dobu totiž přezdívá "obří spodky".

Hned několik diskutérů tak napadlo umístit pomocí Photoshopu věž Lidového deníku mezi "nohy" sídla televize CCTV.

Doplněno Stavbaweb:
Autorem podoby nového sídla Lidového deníku je profesor Zhou Qi z Jihovýchodní univerzitní školy architektury, který se stal vítězem architektonické soutěže na podobu objektu.
Objekt je jedním z 150 čínských super vysokých budov. Projekt je v současné době ve výstavbě a předpokládá se, že bude dokončen v roce 2014.
People's Daily Office Building


vizualizace objektu

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*