Inspired by nature and MatériO

Fotogalerie ke článku (2)

Happy Materials

Happy Materials

materiO

materiO
Celá fotogalerie (2)

Inspired by Nature je výstava materiálů a technologií :
6.-11. října 2009
Volně přístupná přednáška Elodie Ternaux (z pařížské knihovny materiálů MatériO):
9. října 2009 od 17.00 hodin
Superstudio A7 Holešovický pivovar


Praha, září 2009 — V rámci přehlídky Designblok vystaví společnost Happy Materials soubor materiálů a technologií inspirovaných přírodou. Výstava Inspired by Nature, která byla připravena společností MatériO, představí například materiály kopírující princip včelích pláství, tkaniny s perleťovým efektem napodobující šupinkatou strukturu motýlích křídel, barvy a textilie se samočisticími schopnostmi na principu lotosového listu, lepidla inspirovaná přilnavými schopnostmi mušlí či suchý zip imitující lopuchové kuličky.

Příroda během 3,8 miliard let evoluce vyvinula řadu vysoce účinných řešení, jež se nyní dostávají do hledáčku výzkumníků. Vědce zajímá nejen to, jak dosáhnout nových materiálů o lepších technických parametrech, ale také například to, jak rostliny a zvířata hospodaří s energií či odpadními látkami. Doufají, že tak vyvinou ekologičtější, materiálově méně náročné a finančně úspornější výrobky.

matériO je evropská síť nezávislých informačních center pro materiály a nové výrobky. Byla založena v roce 2001 v Paříži a svým členům poskytuje rozsáhlou databázi komerčně dostupných materiálů, jež chápe jako klíčový prvek v tvůrčím procesu. Cílem je vytvářet vztahy mezi zástupci různých oborů — architektury, průmyslového designu, scénografie, módního návrhářství, knižního průmyslu či výtvarného umění — a výrobci, techniky či vědci.
Více informací : Happy Materials

Zdroj: TZ Happy Materials

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*