Interiér advokátní kanceláře

Nové prostory advokátní kanceláře byly realizovány v roce 2019 jako rozšíření a „dodesignování“ původních kancelářských prostor, které jsme pro NK legal navrhovali před sedmi lety. Kanceláře se nachází v administrativním komplexu Bredovský dvůr v centru Prahy, konkrétně v původní, historické budově v severní části.

Nedelka Kubáč legal je advokátní firmou s úzkou specializací, ve které se řadí k těm nejlepším. Po letech využívání původních prostor investoři dospěli k názoru, že je potřeba prostory kanceláří rozšířit a zároveň navrhnout nový design klientských prostor.

Nový kancelářský prostor má půdorysný tvar písmene L. Hlavní klientský prostor je tvořen vstupní místností a zasedačkou, které jsou hned naproti vstupu.

Centrálním prostorem zaměstnanecké části je podlouhlá hala, která prochází celým prostorem. Ačkoliv není přímo osvětlena, dopadá do ní dostatek světla skrze částečně průhledné, částečně průsvitné stěny kanceláří. Také hala má tvar písmene L a dominantním prvkem jejího prvního ramene je veliký obraz, umístěný na stěně v průhledu od vstupu. Druhé rameno haly pohledově ukončuje prosklený „lounge“ – malý prostor, sloužící k pracovním, či neformálním schůzkám. V místě ohybu je situována rohová knihovna s pojízdnými schody.

Bylo záměrem investorů, aby klientské a zaměstnanecké prostory nebyly zcela vizuálně odděleny, aby celý prostor působil jednoduchým, moderním, lehkým a transparentním dojmem. Při pohybu v centrální hale člověk přes průhledné a průsvitné skleněné stěny vnímá život v jednotlivých kancelářích. Od určitého místa v hale se začne otevírat její další část.

Barevnost kanceláří využívá barevnosti loga, kde je jako charakteristická barva použita oranžová. Vlastní kanceláře jsou zařízeny bílým nábytkem. Spojujícím materiálem v kancelářích je charakteristický šedo-béžový koberec, který prochází celým prostorem. Kromě dělících sdk příček mezi kancelářemi jsou stěny i dveře do haly skleněné, bezrámové, částečně s mléčným polepem. Prostor zasedací místnosti a lounge má stěny čalouněny šedou alcantarou v kombinaci s lakovaným šedým sklem. Centrálním prvkem zasedačky je eliptický bílý stůl. V obkladu je na jedné straně zakomponována televize, která slouží pro prezentace a telekonference. Na protější straně je do obkladu vsazena známá fotografie z pražské hospody U Fleků. Křesla u stolu mají typické oranžové čalounění. Abychom ušetřili co nejvíce prostoru, místo odkládacích stolků na tužky a papíry, jsme navrhli zavěšené posuvné kontejnery pohybující se pod čalouněným obkladem.
Autorská zpráva
Foto: Robert Žakovič

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*