Interiér bytu Na Santince

Výchozí developerská dispozice byla charakteristická častým neduhem současných staveb – neuvěřitelně dlouhou chodbou, nejednoznačně směřující k hlavní obytné místnosti. Tmavou chodbu jsme jemnými modelacemi proměnili v přednost bytu. Kombinací povrchů, pastelových odstínů a tvarováním stěn došlo k rozvolnění a prosvětlení tohoto prostoru. Portál v konci chodby akcentuje vstup do obývacího pokoje.
V interiéru se prolíná otisk osobnosti majitele s minimalistickým přístupem k designu. Vestavěný nábytek je autorský. Dominantním rysem skříní je nenápadnost. Mají podobu užitkových zdí, za nimiž se ukrývá úložný prostor. Tomu jsou uzpůsobeny detaily: světlá barevnost, bezúchytkové otvírání, redukce členění, úzké spáry a eliminace klasických nábytkových detailů jako jsou odskočené sokly, nebo lemování. Byt je zařízen pouze nezbytným množstvím solitérního nábytku, bez interiérových dekorací.
Každý prostorový prvek byl komponován dle pravidel rozmístění výstavních exponátů. Kuchyně je součástí obývacího pokoje, avšak oproti tzv. kuchyňským koutům je v místností jasně prostorově vymezená a funkčně uspořádaná. Kuchyňský nábytek jsme rozdělili do dvou protilehlých dílů, variabilní hloubka pracovní plochy i nepravoúhlé členění úložných prostor odpovídají ergonomii vaření.
Individualizace prostoru je obohacena grafickým pojednáním stěn, tvořícím stylizovanou mapu světa s vyznačením destinací, ke kterým má majitel bytu osobní vztah.
Rostliny na terase jsou uspořádané do kompozice z pravoúhlých ostrovů a myšlenkově navazují na charakter dělení teras mezi byty. Poetika terasy kontrastuje s minimalismem v interiéru, vegetace graduje hlavní výsadbovou plochou se stromem v nároží.

Autorská zpráva


Autor: skutek architecture – Ondřej Dvořák, Jiří Matys; spolupráce Miroslav Juren
Grafika: Ondřej Dvořák, Petr Štěpán (Studio Najbrt)
Terasa: Ondřej Dvořák, Ondřej Semotán, Klára Dědová
Hlavní dodavatelé: PHA a.s., KMB nábytek

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*