Interiér rodinného domu

Stavební úpravy i návrh interiéru nejprve spočívaly v efektivním využití obývacího pokoje, zadání se pak rozrostlo do dalších prostor. Předělením společenské části vzniklo místo pro nový obývací pokoj a ložnici. Uspořádání obývacího pokoje je nové, sedací souprava se přesunula do rohu a vylepšuje funkčnost celého prostoru, stejně tak je lépe propojen s jídelnou a kuchyní. Nad sedací soupravou je soustava polic se skříňkami, vedle ní krbová vložka. Naproti je komoda s policemi a místem pro televizor. V jídelně pokračuje nábytek ve stejném duchu jako v obývacím pokoji, což prostor vizuálně propojuje – bílá komoda s dřevěnými policemi a skříňkami. Dřevěné plochy na podlaze, stěnách a skříňkách tvoří dubové parkety francouzského typu. Kuchyně je od jídelny a obývacího pokoje materiálově odlišená, v bílém odstínu v kombinaci s dubovou dýhou. Na jídelnu navazuje v místě původní ložnice dětský pokoj pro dvě děti, který je rozšířen jednoduchou stavební úpravou. Celkové materiálové pojetí vychází z různých charakterů místností v rámci jednoho otevřeného prostoru.
Autorská zpráva
Foto: Martin ZemanAutoři: studio AEIOU – Ing. arch. Jan Vojtíšek, Ing. Jakub Staník; spolupráce Ing. arch. Tamara Bemerová
Užitná plocha: 98 m2
Dodavatel: TARGET DESIGN s.r.o.; PB Profi s.r.o.; PODLAHY PRŮŠA, s.r.o.

Komentáře

 1. Čtenář Stavbawebu says:

  Jako uživatelka bych měla k Vašemu návrhu několik výhrad, ačkoli je interiér na pohled impozantní :
  1) podle velikosti ložnice a postlelí odhaduji, že kuchyň bude mít rozměry cca 4×5 m. I když velká kuchyň je krásná, současně by měla šetřit nohy kuchařky, která kromě vaření je možná celý den pracovně na nohou a ještě obstarává malé děti. Víte jak se naběhá s hrncem špaget po kuchyni, než ho někam umístí? A další cca 3 m k jídelnímu stolu, když chce servírovat. Nechtěla bych to. Kuchyň, kde se nestoluje, má být prostorná, praktická, ale ne rozlehlá!
  2) Ložnice na opačné straně domu od WC vám nebude vadit, dokud budete mladí a zcela zdraví. Potom si zařídíte raději ložnici v sousední koupelně, než bloudit po celém domě.
  3) chválím nápad dvoupostele s prostředním madlem v dětském pokoli. Skvělý nápad s multifunkční a velkokapacitní pohovky s postelemi pro hostinský pokoj (nebo do obýváku). Ale rodičům se dvěma dětmi i stejného pohlaví, bych zcela určitě, po všech svých zkušenostech, doporučila raději dva malé pokojíky než jeden společný. Možná ten společný tak max. max. do 5. třídy. Ale pak by jej muselo být možné rozdělit na dva.
  P.S. Pohled z pohovky obýváku do přírody může být úchvatný, na krb také. Přesto bych umožnila pro konzervativce i pohled na obrazovku TV – pohovka jak stvořená pro domácí kino!
  Je mi líto, ale snaha po umění tady, podle mne, převyšuje funkčnost a praktičnost. Měly by být v rovnováze. Člověku běžně nestačí jen se dívat, v bytě musí i příjemně žít.

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*