Internorm stanovuje s oknem THERMO 3 nová měřítka v tepelné sanaci

Fotogalerie ke článku (4)

Thermo 3

Thermo 3

Celá fotogalerie (4)

THERMO 3 je sériově vybaveno trojsklem, čímž dosahuje vynikajících hodnot tepelné izolace.

V době, kdy témata energetická účinnost, úspora energie a CO2 se stále více derou do popředí, získává také tepelná sanace stále více na významu. Budovy se více než 40 % podílejí na vypouštění CO2 do ovzduší. Opatření pro úsporu energií u budov by mohlo masivně snížit roční emise CO2. Nyní Internorm vyvinul okno, které stanovuje nová měřítka ve standardním pasivním domě. Největší výrobce oken v Evropě dále buduje svou inovací oken THERMO 3 své vedoucí postavení v oblasti okenních systémů vhodných pro pasivní dům. THERMO 3 je sériově vybaveno trojsklem, čímž dosahuje vynikajících hodnot tepelné izolace.


Megatrend energetická účinnost
Hned dvěma novými okenními systémy odpovídá Internorm megatrendu na dnešních stavbách. THERMO 3 a PASSION vetro-design se vyznačují především jedním: energetickou účinností. Moderní okna a tím účinná tepelná izolace jsou nejhospodárnější metodou pro úsporu emisí CO2, jsou šetrné k životnímu prostředí, snižují náklady a starají se o stále lepší kvalitu a pohodu života.

Šetřit účinnou tepelnou izolací
Téma tepelná sanace nadále bude získávat i v budoucnosti na důležitosti. Z tohoto důvodu je všechno u nových okenních systémů Internorm zaměřeno na vysoce účinnou tepelnou izolaci: THERMO3 je sériově vybaveno trojsklem (izolační hodnota skla Ug=0,6 W/m2K) a rozpěrkou z ušlechtilé oceli. Okno poskytuje tak již ve standardu vynikající hodnotu tepelné izolace Uw=0,80 W/m²K! V tomto případě se ušetří u vysoce tepelně izolujícího okna THERMO3 při ploše skla 30 m2 v typickém rodinném domku během topné sezóny celkem 195 litrů topného oleje ve srovnání s okny s izolačním dvojsklem (Uw=1,3 W/m2K). Ve srovnání s tradičními okny s dvojsklem (Uw=2,8 W/m2K) je to dokonce 700 litrů topného oleje. Tepelnou sanací se zde vyhneme vysokým nákladům na vytápění a dosáhneme ideálních izolačních hodnot.

Vysoce funkční okno v módním designu
K tomu ještě přispívá speciálně vyvinutý systém komor s vysoce tepelně izolující termopěnou, systém trojího těsnění jakož i technologie FIX-O-ROUND pro dokonalé zafixování tabule skla v rámu po celém obvodu, které zajišťuje více stability, vyšší bezpečnosti proti vloupání a ještě lepší izolaci.
Dohromady to dává nejlepší izolační hodnotu celého okenního systému Uw=0,72 W/m2K u modelu THERMO3 a Uw=0,82 W/m2K u modelu PASSION vetro-design (se zasklením Ug=0,5 W/m2K a rozpěrkou z ušlechtilé oceli). Provedení systému jako THERMO3 passiv je dokonce certifikováno jako „Komponent vhodný pro pasivní dům“. 1

Vysoce funkční okno v módním designu
Co by byla samotná funkce bez odpovídajícího designu? To u obou nových okenních systémů zajišťuje inovovaný design s moderní optikou skla, která umožňuje architekturu s okny bez rámu vyznačující se rovnými liniemi a klasickými prvky.

Pozn.:
1 Certifikace nezávislým ústavem Passivhausinstitut Darmstadt, Dr. Wolfgang Feist,
www.passiv.de

Zdroj: TZ Internorm — okno, s. r. o., 25.5.2009

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*