ISOVER HygroWick®

Novinkou letošního jara jsou izolační pouzdra ISOVER HygroWick®, která umožňují provádět izolace potrubí studené vody, chladu či duálních rozvodů v rozmezí teplot 0 až 250 °C. Pouzdra jsou vhodná zejména pro chladicí rozvody vedené v chráněné únikové cestě, tedy při požadavku na nehořlavý izolační materiál.

Izolační pouzdro má tvar dutého podélně děleného válce vyrobeného z jednoho segmentu. Výrobek je z vnitřní strany opatřen nehořlavou kapilárně vodivou tkaninou pro zajištění funkčnosti při izolování rozvodů pod teplotou rosného bodu a z vnější strany je opatřen polepem hliníkovou fólií. Podélné spoje se přelepují systémovou perforovanou hliníkovou páskou pro dokonalé uzavření pouzdra.

Tloušťka izolace musí být minimálně taková, aby povrchová teplota opláštění byla vyšší než teplota rosného bodu. Výrobek lze snadno řezat ostrým nožem. Při instalaci není vyžadováno lepení spojů lepidlem a výrobek lze aplikovat na potrubí v provozu, což je mezi chladovými izolacemi unikátní jev. S ohledem na šetrnost k prostředí je produkt vyroben z minimálně 70 % z recyklovaného skla.
Podle podkladů společnosti Saint-Gobain Construction Products CZ, a. s. – Divize Isover

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*