Jáchymovské lázně rozšíří centrum Agricola, otevře se i turistům

Její součástí bude kromě bazénu i saunový komplex a další rehabilitační zařízení.

Léčebné lázně Jáchymov (LLJ) rozšíří své balneocentrum Agricola a otevřou ho i pro turisty přijíždějící do Krušných hor. Stavba za přibližně 89 milionů korun, která byla dnes oficiálně zahájena, má být hotová před začátkem zimní sezony v roce 2009. Její součástí bude kromě bazénu i saunový komplex a další rehabilitační zařízení. ČTK o tom informoval generální ředitel lázní Eduard Bláha.

Projekt rozšíření komplexu Agricola se připravoval více než dva roky. Zahájení bylo podmíněno získáním dotací, protože tak nákladnou investici nemohly lázně jen ze svých zdrojů zvládnout. Až letos LLJ se žádostí uspěly a získaly 26,7 milionu korun z Evropské unie prostřednictvím Regionálního operačního programu regionu soudržnosti Severozápad. „Projekt výrazně zkvalitní nabídku lázeňských a relaxačních služeb,“ uvedl Bláha.

Možnost rehabilitace po celodenním lyžování na krušnohorských sjezdovkách zatím v regionu chyběla. Po otevření komplexu je tak naděje, že se zvýší počet hostů přijíždějících do Krušných hor. Kromě bazénu zde vznikne také větší parkoviště pod lázeňským hotelem Radium Palace a Agricola se dočká nové kavárny. „Zanedbatelných určitě není ani dalších šest pracovních míst,“ poznamenal Bláha.

Kapacita pětadvacetimetrového bazénu v centru Agricola bude maximálně 60 osob. Vybavení doplní 18 metrů dlouhý tobogan, whirpool pro deset osob, sauna i dětský bazén. Předpokládané ceny se budou lišit podle časových období. Nejdražší vstupné pro dospělého, 100 korun na hodinu, bude v době od 17:00 do 22:00. „Postupně zavedeme různé cenové balíčky, spojené třeba s permanentkou na lyžařské vleky,“ dodal Bláha.

Nové centrum vznikne rozšířením a dostavbou lázeňské budovy Agricola, jež pochází z roku 1911 a je nejstarším objektem v jáchymovských lázních. V minulosti byla postupně rozšiřována a modernizována, největší rekonstrukcí prošla v roce 2005, kdy zde vznikla například solná jeskyně, centrální šatna nebo recepce s občerstvením a informačním centrem. Do konce letošního roku tady ještě začne sloužit kabina kryoterapie.

Zdroj: Zpráva ČTK 11.10.2008

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*