Jak bude Praha zlepšovat veřejná prostranství?

Dozvíte se dnes od 18 hod v Ústřední městské knihovně na Mariánském náměstí. Odborníci Institutu plánování a rozvoje hl. m. Prahy (IPR) zde představí veřejnosti výsledky prací na zkvalitnění veřejného prostoru. Hlavní město bude mít více stromořadí, lépe umístěné lavičky a méně vizuálních i fyzických bariér.


Experti IPR představí veřejnosti základní principy, které Praze zajistí kvalitní veřejná prostranství. Aktuálně totiž dokončují Manuál tvorby veřejných prostranství, což bude kuchařka pro městské části, městské organizace nebo investory, která ukáže jak zlepšit kvalitu ulic, náměstí a parků. V červnu ho bude schvalovat Rada hl. m. Prahy.

Manuál bude například řešit jak umisťovat lavičky, koše nebo zábradlí. Jasně také řekne, jak by měly vypadat restaurační předzahrádky nebo venkovní reklama. Cílem Manuálu je zpříjemnit město obyvatelům, aby mohli aktivně trávit více času na veřejných prostranstvích. Dokument je také prvním krokem k efektivnějším investicím do veřejných prostorů města.

Dalším dokumentem, o kterém bude řeč, je Koncepce pražských břehů (www.iprpraha.cz/prazskebrehy), která definuje, jak by mělo město rozvíjet prostor řeky a jejího okolí. Díky Koncepci byl minulý týden jmenován městský správce nábřeží, který bude koordinovat všechny aktéry, kteří jsou na náplavce aktivní.

Veřejné setkání je součástí čtyřdílné série diskuzí s názvem „IPR v knihovně“. Vstup na akci je zdarma.

Harmonogram dalších diskuzí IPR v knihovně
23. června: Metropolitní plán
25. června: Strategie Prahy

Místo: Velký sál, Městská knihovna, Mariánské nám. 1
Čas: 18.00-20.00

Vstup zdarma

www.iprpraha.cz/vknihovne
tisková zpráva

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*