Jak dosáhnout optimální vzduchotěsnosti:

Fotogalerie ke článku (5)

DuPontâ?¢ Univerzální těsnidlo

DuPontâ?¢ Univerzální těsnidlo

DuPontâ?¢ Dvoustranná páska

DuPontâ?¢ Dvoustranná páska

DuPontâ?¢ Tyvek® Metalizovaná páska

DuPontâ?¢ Tyvek® Metalizovaná páska

DuPontâ?¢ Tyvek® Páska

DuPontâ?¢ Tyvek® Páska

DuPontâ?¢ Tyvek® Butyl Páska

DuPontâ?¢ Tyvek® Butyl Páska
Celá fotogalerie (5)

pomocí nových zdokonalených pásek a těsniva z materiálu DuPontâ?¢ Tyvek®

Aby obohatila slavnou výkonnou rodinu membrán a příslušenství DuPontâ?¢ Tyvek®, představila společnost DuPont tři nové zdokonalené pásky a jedno těsnivo. Tyto produkty, vyvinuté k tomu, aby sehrály klíčovou roli v dosahování strukturální vzduchotěsnosti a byly odolné vůči intersticiální kondenzaci, budou vycházet vstříc novým důležitým regulacím a zlepší energetickou efektivitu budov.

Díky minimalizaci konvekční ztráty tepla prostřednictvím zamezení úniku vzduchu — tradiční problém konstrukcí ve Velké Británii — je možné nejen snížit účty za topení, ale také společně s vhodnou ventilací značně zvýšit komfort v interiéru. Avšak, i když jsou kvalita a trvalá odolnost membrán a izolačních produktů základními prvky, správné zacházení a péče během instalace jsou také velmi zásadními faktory střešního řešení. Tyto nové produkty jsou navrženy tak, aby zajistily kontinuitu, kompatibilitu a integritu materiálů v celém plášti budovy. Jedná se o:

DuPontâ?¢ Univerzální těsnidlo
Toto polyuretanové těsnidlo je určeno pro použití u celé membránové rodiny Tyvek® či u vrstev kontrolujících páru (Tyvek® SD2 a DuPontâ?¢ AirGuard® ), ale je také vhodné na dřevo, PVC a většinu plastů. Jelikož nabízí vyšší trvanlivost a výkon ať už v interiéru nebo exteriéru, může být aplikováno v nízkých teplotách a není citlivé na vodu.

DuPontâ?¢ Dvoustranná páska výborně přilne k membránámTyvek®, ale také k mnoha jiným materiálům včetně netkaných textilií, polyetylenových vláken, dřeva a kovu. Páska, která je určena k užití v nejrůznějších teplotních či vlhkostních podmínkách, má silný počáteční tah a je vhodná zejména pro těsnění membránových přehybů, avšak je možné ji použít také pro těsnění membrán ve střeše, zdi či na zemi. Doporučuje se také použít tuto dvoustrannou pásku u nově uvedené membrány DuPontâ?¢ Tyvek® UV Façade — důmyslném řešení pro ochranu konstrukcí za styčnou spárou fasádního pláště.

DuPontâ?¢ Tyvek® Metalizovaná páska je vysoce přilnavá páska s výbornou odolností vůči stárnutí, vlhkosti a chemikáliím. Hlavní výhodou této pásky je mnoho aplikací, pro které je již trhem oceněna. Je však také možné použít ji společně s nově metalizovanými, nízkoemisivními membránovými produkty, produkty DuPontâ?¢ Tyvek® Enercor®, DuPontâ?¢ Tyvek® Reflex či metalizovanými produkty VCL DuPontâ?¢ AirGuard®. Páska je vhodná pro těsnění přehybů, k opravě malých poškození či k vyspravění místa prosaku v membráně.

Tyto novější produkty doplňují současnou nabídku důvěryhodných, vysoce kvalitních doplňkových produktů společnosti DuPont, a to:

DuPontâ?¢ Tyvek® Páska: Jednostranná páska určená pro těsnění přehybů a míst prosaků, pro opravy malých poškození a vyspravění v oblasti rohů je vyráběna unikátní technologií, která zajišťuje materiálu Tyvek® jeho vysokou výkonnost a spolehlivou životnost v jednovrstvých konstrukcích.

DuPontâ?¢ Tyvek® Butyl Páska je dvoustranný tmel prokládaný papírem, vhodný pro všechny membrány Tyvek®. Splňuje požadavky na dlouhou životnost a odolnost. Využívá se pro těsnění okolo přehybů, prken, obvodů, komínů, pilířů a pro lepení střešních membrán k okapovým nosičům. Je vhodný zejména pro lepení membrán Tyvek® k zdivu, dřevu, kovu a většině plastových produktů.

Další vývoj nových příslušenství je neustále v pohybu — společnost DuPont tak znovu zdůrazňuje svůj závazek vyrábět inovativní a cílená řešení pro architekturu, design a stavební průmysl.

DuPont je společnost založená na aplikaci vědeckých poznatků. Byla založena v roce 1802 a od svého vzniku vytváří za pomoci vědy dlouhodobá řešení pro lepší, bezpečnější a zdravější život lidí na celém světě. Ve více než 70 zemích světa nabízí široký sortiment moderních výrobků a služeb v zemědělství, potravinářství, stavebnictví, komunikacích a dopravě.

Celou nabídku firmy DuPont v oblasti stavitelství, stavebnictví a interiérového návrhářství najdete na www.buildingonscience.dupont.com. Sortiment výrobků DuPontâ?¢ Tyvek® naleznete na www.construction.tyvek.com.

Zdroj: TZ DuPont, Happy Materials, 20.11.2008
Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*