Jak vám pracovní plošina usnadní práce kolem domu

Pracovní plošiny se využívají jak na stavbách, tak při manipulaci s materiálem nebo při různých opravách a údržbových pracích. Ne každý se ale orientuje v tématice, jaké jsou druhy pracovních plošin, na co všechno se dají použít a jaké jsou jejich vlastnosti. Níže vám představíme nejčastějších druhy pracovních plošin, které se používají na stavbě nebo při rekonstrukci rodinných domů.

Opravy střechy
Pracovní plošiny je možné využít nejen při opravách střechy, ale také při kompletní výměně krycího materiálu. Pro práci na střeše jsou ideální menší autoplošiny nebo přívěsné plošiny, které mají potřebný výškový i stranový dosah, aby pracovník na střeše mohl provést všechny potřebné práce, a to i na špici střechy. Na jedno ustavení se z plošiny mohou provádět práce po velké části obvodu střechy a v případě potřeby je možné plošinu během malé chvilky přesunout do nové pracovní pozice. Autoplošiny nebo přívěsné plošiny se na tuto práci hodí také proto, že jsou lehčí než například kloubové plošiny, které by svou vahou mohly poničit zahradu kolem domu.
Při výběru pracovní plošiny je vždy třeba zvážit spoustu faktorů, proto je vždy nejspolehlivějším způsobem výběru konzultace s profesionály, kteří se věnují pronájmu pracovních plošin.

Čištění okapů a mytí fasád

Podobně se vyplatí využít pracovní plošinu i pro čištění okapů nebo mytí fasády domu. I v tomto případě vám doporučíme využívat především plošiny na automobilovém podvozku nebo přívěsné plošiny, které vynikají dostatečným výškovým i stranovým dosahem a rychlou možností přesunu. Za určitých podmínek můžete zvolit také nůžkovou plošinu, která se používá například pro práce na fasádách – pro venkovní prostory se používá nůžková plošina s dieselovým pohonem (akumulátorové jsou naopak vhodné do interiérů).

Prořezání zeleně
Pracovní plošiny jsou ideální nejen při práci na stavbě, ale také při údržbě zahrady. Oceníte především snadné popojíždění a vysokou míru bezpečnosti při práci. Vysoké stromy totiž často rostou v těžko přístupných terénech, kde není bezpečné pohybovat se a pracovat ze žebříku. Pro tuto práci rozhodně doporučujeme použití teleskopické plošiny s pevnou a robustní konstrukcí, která zvládne i práci v nepřístupném terénu. Mezi větvemi se dobře manévruje především kloubovo-teleskopickým plošinám, díky kterým se dostanete i na méně přístupná místa.

Shrnutí: Co zvládnou pracovní plošiny vhodné na stavby?
Dosah do výšky: až 48 metrů
Stranový dosah: až 33 m
Nosnost: až 600 kg

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*