Jakob + Macfarlane: Chytrý dům

"Chytrý dům" je dočasnou instalací, expozicí Hellodemain ("procházkou budoucími inovacemi, které změní způsob života") , postavenou v Parku de la Villette v Paříži. Výrazný oranžový pavilon byl umístěný v těsné blízkosti Géode a Kanálu de l’Ourcq, dobře viditelný z obou stran parku.
Chytrý dům: Výstava architektury a scénografie
Místo: Parc de la Villette, Paříž, Francie
Klient: Orange Group
Architekt: Jakob+Macfarlane
Statika:
Rfr
Stavba: Havas event
Konstrukce a povrch: Sirc (ocelové trubky + předpjaté ferrari plátno)
Termín: 23. – 26. června 2011
Plocha: 370 m2
Osvětlení: Lightlab
Foto: Nicolas Borel
, fotoarchiv autorů

Nekonečná forma je obrazem oranžové značky (Orange), "DNA": odkazuje na téma inteligentního, chytrého města. Vřele vítá návštěvníky z různých směrů několika vchody. Funguje jako uzel distribuce technologií a mediálních informací v rámci větší sítě.

Oranžové smaltované ocelové trubky tvoří vnější rámec, zatímco plátno v odpovídající barvě je těsně napjato, navlečené pod touto sítí.
Konstrukce pavilonu spočívá přímo na dlážděné promenádě, jeho hmotnost roznáší kovové, kruhové terče. Z tohoto základu vychází svařované vertikální trubky vytvářející vizuálně kontinuální rozpětí. Protínající, vodorovné vzpěry jsou přišroubovány pomocí plochých desek v každém spojení.

Architekti, Jakob + MacFarlane o projektu řekli:
"Chytrý dům byl koncipován jako obraz budoucí" Paříže" neboli struktur, které jsou připojeny k tepnám metropole budoucnosti … místo nastupování a vystupování do nového prostoru, ve kterém se lidé mohou znovu objevit v rámci městské sítě, periferie, ulice, místa … novou městskou scénografií sítě, nábytku a předmětů."SituacePůdorys


Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*