Jednoduché linie a dekorativní geometrické tvary kolekce Spider

z materiálu DuPontâ?¢ Corian®

 „Spider“ je nová řada nábytku, zahrnující příborník, jídelní stůl a konferenční stolek, z materiálu DuPontâ?¢ Corian® v ledovcově bílé barvě Glacier White. Nábytek vyrábí a distribuuje renomovaná francouzská nábytkářská společnost Roche Bobois. Tato kolekce s minimalistickými a esenciálními liniemi je výsledkem tvůrčí práce designéra Daniela Rodea.

Silná osobnost autora rezonuje s charakteristickými dekorativními prvky kolekce — křižujícími se liniemi, pavučinovými strukturami jednotlivých částí. Geometrické dekorace se opakují na každém povrchu, dokonce i na nohách stolu a postranních deskách příborníku. Každý kousek kolekce zdůrazňuje řemeslné mistrovství, vyplývající z univerzálnosti použitého materiálu DuPontâ?¢ Corian®, který autorovi umožnil vtisknout celé koncepci poetický a realistický nádech.

Při konstrukci stolů nebyly díky materiálu DuPontâ?¢ Corian® zapotřebí žádné šrouby ani jiné kovové spojovací prvky a na stolech není vidět žádný spoj. Vnější povrch příborníkových dvířek je gravírovaný v jednotném páskovém vzoru, zatímco vnitřní část je vydlabaná tak, aby stěny byly jemně průsvitné.

Pro výrobu byl vybrán materiál DuPontâ?¢ Corian®, protože je příjemný a sametově hebký na dotyk. Navíc je vysoce odolný a dokonale hygienický.

Konferenční stolek Rodia je také dílem Daniela Rodea a je vyroben výlučně z materiálu DuPontâ?¢ Corian® Glacier White. Svými jednoduchými liniemi, zaoblenými rohy a neviditelnými spárami nábytek z kolekce Spider skvěle doplňuje.

Technické a obchodní informace:
Příborník Spider: délka 221 x výška 70 x hloubka 51,5 cm, cena 4 538 eur
Jídelní stůl Spider: délka 200 x výška 74 x hloubka 92 cm, cena 3 715 eur
Konferenční stolek Spider: délka 150 x výška 20 x hloubka 75 cm, cena 2 501 eur
Konferenční stolek Rodia: délka 140 x výška 28 x hloubka 70 cm, cena 1 610 eur

Další obchodní a technické informace najdete na adrese www.rochebobois.com.


Daniel Rode — po absolvování oboru interiérová architektura a design na uměleckoprůmyslové škole Boulle v Paříži zahájil Daniel Rode svoji designérskou dráhu v Číně a Hongkongu návrhy módních kabelek a doplňků. Původem je Francouz, ale žije v Itálii a za své návrhy nábytku, zejména sedacích souprav, obdržel řadu ocenění. K materiálům a tvarům přistupuje velmi neotřele, společným jmenovatelem jeho projektů je zájem o lidské tělo. Nekonvenčním způsobem a za použití funkčních materiálů vytváří ergonomické výrobky.

Roche Bobois  — skupina Roche Bobois, přední světový výrobce a distributor exkluzivního nábytku, má na nábytkářském trhu zvláštní postavení. „Každý kousek nábytku je založen na úzké spolupráci firmy Roche Bobois s designéry a výrobci.“ Má 240 obchodů po celém světě a v oblasti výroby a distribuce nábytku se pohybuje již téměř 50 let. Roche Bobois je značka, která je v celosvětovém měřítku synonymem špičkového nábytku.
DuPont je výrobní a obchodní společnost, aplikující nejnovější poznatky vědy. Byla založena v roce 1802 a využívá vědecké poznatky k vytváření udržitelných řešení, vedoucích k lepšímu, bezpečnějšímu a zdravějšímu životu lidí na celém světě. Ve více než 70 zemích nabízí širokou škálu produktů a služeb v zemědělství, potravinářství, stavebnictví, komunikacích a dopravě.

Zdroj: TZ DuPont, Happy Materials

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*