JEMS Architekti – Mezi/Amid

Výstava v prostorách Galerie Architektury v Brně představí vybrané projekty známého varšavského ateliéru JEMS Architekci realizované během posledních let. Název výstavy upozorňuje na povahu aktivit ateliéru, které vždy osciluji mezi možnostmi široce chápaných kontextů a úsilím o vyhledání vlastního potenciálu architektury obsaženého v ní samotné…

Budovy JEMS architekti vystupují z pozadí a obvykle s ním splývají. JEMS se brání před cílenou tvorbou objektů připomínajících pomníky. Neznamená to však, že hledají pouze architekturu s „neutrálním“ výrazem (pokud vůbec existuje). Spíše se jedná o nepřetržité pokusy uvědomit si, že bez ohledu na výraz jimi projektovaných objektů, jsou neustále součásti přítomného kulturního kontinua. Ateliér je tvořen architekty s různým tvůrčím temperament, všechny je ale spojuje přístup k dějinám a současnosti, jako jedinečnému živému procesu, byť velmi složitému a ne vždy pochopitelnému.

Zahájení výstavy proběhne 28. 6. 2018 v 18 hod v prostorách Galerie Architektury Brno a zúčastní se jej zakladatelé studia.
Výstava se koná v rámci festivalu Archikultura2018, který pořádá Kabinet architektury
Výstava: 28.6. – 22.7. 2018

Odkaz na FB událost

Výstava vznikla za podpory hlavního partnera GAB polské firmy ALUPROF SA, která vyrábí hliníkové systémy a partnera galerie Centrum bydlení a designu Kaštanová.

podle podkladů pořadatele

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*