JFK+DUŠAN+FUCHS

Společná výstava studentských soutěží FUA TUL, FA ČVUT, FA VUT umožní každému návštěvníkovi nahlédnout do zákulisí českých fakult architektury a prohlédnout si retrospektivní přehlídku vítězných a nomi­novaných projektů.
Otevřeno bude od 20.-28. listopadu od 12 do 20 hodin.
Přijďte na vernisáž 19.11., bude hudba, pití a pohoštění!
Dernisáž uzavře výstavu ve středu 28.11. ve 20 hodin.
Poslední událost roku 2012 v Kokpitu – trafostanici Malostranská, Pod Bruskou 2, Praha 1.


Začínáme retrospektivou!
Společná výstava studentských soutěží FUA TUL, FA ČVUT, FA VUT
Výstava vzniká za podpory NČA.

Studenti, kteří byli oceněni za své projekty v nezávislých soutěžích, se vrací ke svým tématům a znovu se k nim vyjadřují: 9+9+9 z každé školy.

Na třech českých školách architektury, v Praze, Brně a Liberci se na závěr každého semestru konají interní soutěžní přehlídky školních projektů, které si kladou za cíl zhodnotit práci studentů a přinést nazávislý pohled na úroveň jednotlivých projektů a školních ateliérů. Tyto soutěže prezentují to nejlepší, co na těchto školách vzniká. Výsledky však často zůstávají skryté veřejnosti a to chceme změnit.
Společná výstava umožní každému návštěvníkovi nahlédnout do zákulisí českých fakult architektury a prohlédnout si retrospektivní přehlídku vítězných a nomi­novaných projektů. Kokpit, jak se prostoru přezdívá, bude hostit 27 projektů, a navíc se představí školy se svými specifiky studentského života. Zatímco v akademickém kontextu školy je obvyklé prezentovat výsledky práce pouze formou plakátů, brožur a modelů, pro tuto výstavu bychom rádi prezentovali architekturu expresivnější formou. Volnost, kterou zde dostali jednotliví vystavující je sice vázána na rozměr jednotlivých kójí – jejich konstrukci. Nabízí jim ale možnost vyjádřit ideu svého projektu a interpretovat jej nově-umělecky-trojrozměrně. Zapůsobit na diváka a jeho smysly. Zcela obsadit svou myšlenkou tento prostor.
Tato výstava je pořádána také pro širokou veřejnost a budoucí studenty architektury, kterým se naskytne jedinečný pohled na současné architektonické školství.
Cílem projektu je spolupráce a diskuse mezi studenty tří škol architektury v České republice a . Společné setkání na jedné výstavě zvýši komunikaci mezi studenty, mezi jednotlivými fakultami, vyvolá momenty vzájemného porovnání a inspirace.

Poděkování za podporu patří rovněž:
x-fatul
Kokpit
Fakulta architektury VUT v Brně

Organizace:
Jitka Pucandlová a Martin Duba, FUA TUL
Nina Ličková, Alžběta Sedláčková, SOFA
Tomáš Novák , SPA


http://www.facebook.com/events/432371773488750/

http://kokpitkafe.tumblr.com/
http://www.x-fatul.cz/

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*