Jihlavská zoo dostala vzdělávací centrum s podobou keltské mohyly

Budova navržená architektem Jaroslavem Huňáčkem je zapuštěna ve svažitém terénu hned vedle hlavního vchodu do zoo. Vzhledem vychází z keltské architektury s půdorysem čtyř kamenných kruhů.

Centrum environmentální výchovy PodPOVRCH (zdroj: ZOO Jihlava)
Jihlava 18. října (ČTK) – V jihlavské zoologické zahradě dokončili nové vzdělávací centrum skoro za 23 milionů korun. Netradiční objekt je zapuštěn do svažitého terénu a z části je porostlý travou, svým vzhledem připomíná keltskou mohylu. Dnes se uskutečnila kolaudace stavby, sdělil ČTK mluvčí stavební společnosti PSJ Miroslav Fuks. Projekt dotuje Evropská unie. Otevření centra, které bude sloužit například školám, je naplánováno na 11. listopad.

Budova navržená architektem Jaroslavem Huňáčkem je zapuštěna ve svažitém terénu hned vedle hlavního vchodu do zoo. Vzhledem vychází z keltské architektury s půdorysem čtyř kamenných kruhů. "Stavba má atypický půdorys a žádné strany či stropy nejsou pravoúhlé ani přímočaré," přiblížila Jaroslava Fajmonová, projektová manažerka PSJ.

Sestupná spirálovitá chodba vede do hlavního přednáškového sálu pro 60 lidí. Lemována je vestavěnými akvárii a terárii. Uvnitř stavby jsou i dvě netradiční učebny. Jedna svým interiérem připomíná pirátskou loď a druhá jihoamerickou jeskyni. Pro teraristický a zoologický kroužek je připraveno zázemí, které umožní chov akvarijních ryb, plazů i savců.

Zoologická zahrada v Jihlavě funguje přes půl století. Nyní se rovněž s podporou unie začíná uskutečňovat historicky největší výstavba nových pavilonů, která bude stát 130 milionů korun. Zoo se postupně rozroste o šest nových pavilonů a výběhů; přerozdělena bude na pět kontinentů.Jako první bude za rok v srpnu dokončen pavilon pro žirafy.

Autor: Fortis Jihlava Autor: Fortis Jihlava


 

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*