Jihočeská univerzita otevřela novou akademickou knihovnu

Fotogalerie ke článku (1)

Celá fotogalerie (1)

Autorem projektové dokumentace je Projekční a inženýrská kancelář A+U DESIGN spol. s r. o., České Budějovice.


České Budějovice 12. ledna (ČTK) - Téměř 500 studijních míst a na 400.000 svazků nabízí nová akademická knihovna, která byla otevřena v kampusu Jihočeské univerzity. Začala se stavět současně s protilehlou budovou filozofické fakulty a rektorátu v dubnu 2008. Náklady na stavbu knihovny a její vybavení dosáhly více než 154 milionů korun, řekla ČTK mluvčí univerzity Hana Bumbová.

Jihočeská univerzita dosud neměla centrální knihovnu, knihovnické a informační služby zajišťovalo pět fakultních knihoven. Stísněné prostory neumožňovaly zvýšení počtu studijních míst, ani vystavení většího knihovního fondu do volného výběru. Bude-li zachován současný trend přírůstku a úbytku, měly by stávající prostory pro uložení knih postačovat minimálně na 50 let.

Knihovna neposkytuje jen dostatek studijních míst různých úrovní, ale také kvalitní technické vybavení, které je podle studentů nesrovnatelné s podmínkami v dosavadních fakultních knihovnách, jak v počtu počítačů a kopírek, tak v audiovizuálním vybavení. Knihovna také umožňuje přístup do celé řady on-line databází.

Počátkem listopadu univerzita otevřela novou budovu rektorátu a filosofické fakulty. Rektorát, který byl dosud v nájmu, získal své první vlastní sídlo, filosofická fakulta po třech letech od svého vzniku moderní zázemí pro vzdělávání. Obě budovy přišly na 360,5 milionu korun. Stavba byla financována z peněz ministerstva školství, univerzita na ni dodala z vlastních zdrojů více než 21 milionů korun.

V akademickém roce 2009-2010 na Jihočeské univerzitě studuje 12.820 studentů. Od loňska ji tvoří osm fakult a Ústav fyzikální biologie v Nových Hradech.

Související články:

Jihočeská univerzita otevřela nové sídlo rektorátu a fakulty


Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*