Jiří Kroha v proměnách umění 20. století.

Fotogalerie ke článku (1)

pozvánka na výstavu

pozvánka na výstavu
Celá fotogalerie (1)

Výstava v Ostravě
8.5.-6.7.2008

Místo: Důl Michal, řetízková šatna, Čs. armády 95, Ostrava-Michálkovice

Jiří Kroha v proměnách umění 20. století.

Národní památkový ústav, územní odborné pracoviště v Ostravě ve spolupráci s Muzeem města Brna Vás srdečně zvou na výstavu Jiří Kroha v proměnách umění 20. století.
Slavnostní zahájení výstavy o architektovi, malíři a designérovi proběhne dne 7. května v 18 hodin v prostorách řetízkových šaten. Výstava potrvá do 6. července. Projekt byl podpořen Evropskou unií, Ministerstvem kultury ČR a Jihomoravským krajem.
Partneři projektu: Architekturzentrum WIEN, Muzeum architektury Wroclaw.

Jiří Kroha (1893—1974)
životopis

Doprovodná publikace:
Jiří Kroha (1893-1974)
— architekt, malíř, designer, teoretik
— v proměnách umění 20. století
Editor: Marcela Macharáčková
Autorský kolektiv: Monika Platzer, Marcela Macharáčková, Rostislav Švácha, Jindřich Chatrný, Lenka Kudělková, Klaus Spechtenhauser, Martin Strakoš, Kimberly Elman Zarecor, Dita Dvořáková
Rok vydání: 2007
Nakladatelství: ERA vydavatelství
ISBN: 80-86549-03-8

Publikace, která přináší první komplexní přehled celoživotní tvorby Jiřího Krohy, je týmovou prací historiků umění z různých krajin Evropy a USA. Pracovníci Muzea města Brna, v jehož sbírkách se nachází převážná část Krohovy pozůstalosti, přistoupili ke zpracování projektu výzkumu pro publikaci a výstavu díla Jiřího Krohy, který získal podporu Europské unie z programu CULTURE 2000. Publikace obsahuje také první hodnocení teoretického díla Jiřího Krohy z pera Dity Dvořákové (Národní technické muzeum v Praze). Výsledky badatelského týmu přinášejí nové poznatky a úhly pohledu nejen na dílo Jiřího Krohy, nýbrž jsou také přínosem k dějinám architektury a výtvarného umění první poloviny 20. století v Československu.

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*