Jiná perspektiva v roce 2018

Ornamentální fasády
Krajina a město
Klimatické změny a architektura
Bydlení pro uprchlíky…


V roce 2018 Kruh připravil sedm přednáškových večerů, na kterých vystoupí 13 architektů z Francie, Švýcarska, Německa, Rakouska, Itálie či Španělska. Oslovil další výrazné osobnosti, které doplňují předchozí cyklus. Představí tak výjimečné počiny na poli architektury a tvorby měst.

Jarní cyklus
Březen bude patřit švýcarským architektům, představí se zástupce prestižní fakulty architektury ETH Curych, který se věnuje tématu město a krajina, Marc Angélil a architekt Raphael Zuber. V dubnu vystoupí progresivní indická architektka žijící a dlouhodobě působící ve Španělsku Anupamu Kundoo, která se mimo jiné zaobírá plánováním měst a problematikou jejich rychlého rozvoje a s tím spojenou urbanizací. Jak je možné v současnosti pojímat fasády městských domů, ukáže v květnu německý architekt Andreas Hild ze studia Hild und K Architekten, které klade důraz na jejich hmatatelnost. Jarní cyklus přednášek zakončí významný rakouský architekt starší generace prof. Carl Pruscha a jeden z nejvýznamnějších představitelů dekonstruktivismu Wolf D. Prix z ateliéru COOP Himmelb(l)au.

Podzimní cyklus
Podzimní cyklus uvede významný německý architekt prof. Hans Kollhoff, který svou stavbou DaimlerChrysler nadefinoval landmark na Potzdamer Platz v Berlíně. Hans Kollhoff donedávna působil jako pedagog na fakultě architektury ETH Curych, kde ovlivnil celou řadu současných architektů. Listopadová přednáška bude zaměřena na téma sociální bydlení a bydlení pro uprchlíky. Tomuto tématu se věnuje studio TAMassociati z Itálie, jejichž stavby jsou v mnoha válečných zónách. Večer zakončí neotřelý ateliér Barozzi/Veiga ze Španělska. Cyklus uzavře přednáška španělských architektů Cadaval & Solà-Morales a francouzského architekta Rudi Ricciotti, jehož stavby sbírají významná evropská ocenění.

Těšíme se na vás už 1. března od 19.30 hodin v CAMP IPR Praha na první přednášce letošního roku.
Více informací najdete na www.kruh.info.

Program jarních přednášek

čtvrtek 01/03/2018
Marc Angélil (CH): Navrhování s prostředky / Designing with resources
+ Raphael Zuber (CH): 101
CAMP, Vyšehradská 51, Praha 2

čtvrtek 05/04/2018 19:30
Anupama Kundoo / Anupama Kundoo Architects (ES/IND)
+ C+S architects (I)
CAMP, Vyšehradská 51, Praha 2

čtvrtek 03/05/2018 19:30
Andreas Hild / Hild und K Architekten (D)
+ Jan Kleihues / Kleihues + Kleihues (D)
Kino Světozor, Vodičkova 41, Praha 1

čtvrtek 07/06/2018 19:30
Carl Pruscha (A)
+ Wolf D. Prix (A)
CAMP, Vyšehradská 51, Praha 2

tisková zpráva

Související články:
Jiná perspektiva  15.1.2018

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*