Jirkov chce z evropských peněz obnovit panelová sídliště

Fotogalerie ke článku (1)

Jirkov (zdroj: Jirkov)

Jirkov (zdroj: Jirkov)
Celá fotogalerie (1)

Re´vitalizace je součástí integrovaného plánu rozvoje města pro období 2009 až 2013.

Jirkov plánuje revitalizaci tří panelových sídlišť, většinu potřebných financí chce získat z dotačních programů EU. V případě kladného vyřízení žádosti může město získat až 120 milionů korun. Kromě obnovy sídlišť bude část peněz určena i pro vlastníky bytů na opravy domů, pro Městský ústav sociálních služeb, pro areál Podniku služeb, ubytovnu pro neplatiče či obnovu okolí Olejomlýnského rybníku, řekla dnes ČTK mluvčí jirkovské radnice Eva Dušková.

Práce na revitalizaci sídlišť Vinařická I, Vinařická II a Na Borku zahrnují obnovu a výsadbu zeleně, opravu chodníků a silnic, rekonstrukci veřejného osvětlení a hřišť a vybudování nových sportovišť a parkovacích ploch.

"Obnova sídlišť, opravy bytových domů, ústavu sociálních služeb či areálu dceřiné firmy města, Podniku služeb, sousední ubytovny pro neplatiče či okolí Olejomlýnského rybníka jsou součástí integrovaného plánu rozvoje města pro období 2009 až 2013, kdy lze na investiční akce čerpat prostředky z dotací EU. Město je připraveno na spolufinancování akcí, v případě nutnosti si vezme úvěr," uvedla Dušková.

Vedení města podle ní zahrnulo do integrovaného plánu problémové oblasti, což je podmínkou čerpání dotací. "K podobě integrovaného plánu rozvoje se mohou vyjádřit i občané města. Své návrhy mohou posílat na emailovou adresu města či donést přímo na podatelnu radnice," doplnila.

Sousední Chomutov zahrnul do integrovaného plánu rozvoje města vybudování oddechového a relaxačního centra z areálu bývalých kasáren, zahrne do něj i lokalitu Kamencového jezera. Vybudování moderního multifunkčního centra s celoročním využitím, jež by mělo vzniknout do pěti let, si vyžádá 1,4 miliardy korun.

Zdroj: Zpráva ČTK 28.7.2008

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*