Jože Plečnik — Průvodce po stavbách v České republice

Nová publikace agentury FOIBOS.
Slavnostní křest se uskuteční dne 12.7. od 18 hodin na Plečnikově vyhlídce v zahradě Na Valech na Pražském hradě.


Křest publikace Jože Plečnik – Průvodce stavbami v České republice

12. července 2012 v 18 hodin bude v prostředí nedávno otevřených Jižních zahrad – zahrady Na Valech slavnostně pokřtěna publikace Jože Plečnik – Průvodce po stavbách v České republice.

V letošním roce vyhlásilo nakladatelství FOIBOS BOOKS, s. r. o. ke dvěma významným výročím narození architektů Jože Plečnika (140 let) a Pavla Janáka (130 let) Rok J. Plečnika a P. Janáka 2012.
Ve spolupráci se Správou Pražského hradu vydává k tomuto jubileu publikaci architekta Zdeňka Lukeše Jože Plečnik – Průvodce po stavbách v České republice.

Publikace představuje v textech a na současných fotografiích Jiřího Podrazila nadčasové dílo světoznámého slovinského architekta Jože Plečnika pro Pražský hrad a Lány, včetně některých méně známých nebo dosud nepublikovaných intervencí.

Autor i fotograf nás v ní provedou Pražským hradem, jeho I. nádvořím, III. nádvořím, IV. nádvořím a zahradou Na Baště, nedávno znovu otevřenou a v plečnikovském duchu znovu zrekonstruovanou Rajskou zahradou a zahradou Na Valech, Sloupovou síní, bytem TGM, Masarykovou vyhlídkou, Královským letohrádkem.  Pozvou nás také do obory Hvězda a na zámek a hlavně do zámeckého parku  v Lánech. Představí nám na náměstí Jiřího z Poděbrad v katastru Královských Vinohrad nejvýznamnější Plečnikovu pražskou realizaci – kromě jeho návrhů pro Hrad – kostel Nejsvětějšího Srdce Páně. Seznámí nás s dalšími realizacemi u nás – Plečnikovým raným dílem na našem území, kterým je pomník továrníka Josefa Schrolla v Broumově na Náchodsku, Kratochvílovou hrobkou na křivoklátském hřbitově a také průčelím činžovního domu na pražském Starém Městě.

Průvodce je rozšířenou a doplněnou verzí knížky, jež vyšla u příležitosti plečnikovské výstavy v areálu Pražského hradu v roce 1996 a byla během několika měsíců rozebrána. Publikaci vydává nakladatelství FOIBOS BOOKS, s. r. o., ve spolupráci se Správou Pražského hradu k jubileu obou významných architektů Plečnika a Janáka.¨

Publikace: Zdeněk Lukeš, Jiří Podrazil: Jože Plečnik – Průvodce po stavbách v České republice
nakladatel: FOIBOS BOOKS s.r.o., Praha 2012
formát: A5, brožovaná
3 jazykové verze: česky, anglicky, německy
počet stran: 104
počet fotografických zobrazení: 135
doporučená cena: 149,-Kč v čj, cizojazyčné publikace 7 € (175,-Kč)

zdroj: Foibos


 

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*