Jubilejní 15. ročník veletrhu Střechy Praha přinesl mnoho novinek!

15. ročník odborného veletrhu STŘECHY PRAHA proběhl společně s 9. ročníkem  specializované výstavy SOLAR PRAHA a novým projektem ŘEMESLO PRAHA 6. – 9. 2. 2013. Veletrhy se konaly již podruhé v PVA EXPO PRAHA Letňany, v souběhu s veletrhem FOR PASIV.

Přes 17 tisíc návštěvníků přilákal široký výběr produktů 150 zúčastněných firem z oblasti střešních krytin, nosných konstrukčních systémů, izolací, střešních oken, doplňků, okapových systémů, výrobků pro půdní vestavby, obvodových plášťů, fotovoltaiky, solární termiky po nářadí a nástroje, techniku a osobní pracovní vybavení řemeslníků. Celou akcí se prolínalo téma úspor energií.

Spojením 4 veletrhů do jednoho termínu uvítali návštěvníci, kteří měli možnost shlédnout velké množství novinek a nejnovějších trendů pro nadcházející sezonu. Řada firem přihlásila své nové produkty i do soutěže o nejlepší exponát veletrhu Zlatá taška 2013. Toto ocenění získala firma Bramac střešní systémy, spol. s r.o. za keramickou střešní tašku Turmalín. Čestná uznání porota udělila firmě ROTO střešní okna s.r.o. za plastové střešní okno Roto Designo R89P K WD a firmě VELUX Česká republika, s.r.o. za novou generaci střešních oken VELUX – V 22.

Střechařský inzerát 2012, 2. ročník soutěže o nejlepší počin v reklamě v oblasti střech, vyhrála na základě posouzení odborné poroty společnost  VELUX Česká republika, s.r.o. Další místa obsadily reklamní počiny firem Tondach, Prefa a Lindab.

Rekordní  účast přihlášených děl zaznamenal  4. ročník soutěže o nejlepší klempířskou práci a její detail Memoriál Jiřího Krmáška. Ceny byly uděleny v e 4 kategoriích: novostavby, rekonstrukce, fasády a věže.

Doslova k prasknutí byly přednášky a semináře, včetně Konference Izolace se zvýrazněným tématem Poruchy plochých střech, které se zúčastnilo bezmála 180 posluchačů. Také zástupci několika desítek měst a obcí z celé České republiky přijeli na veletrh, aby si vyměnili zkušenosti a načerpali aktuální informace z oblasti úspor energií ve veřejných budovách na Fóru pro starosty s příhodným názvem „Energie a obec“. Mezi návštěvníky oblíbený projekt bezplatného poradenství, Stavební poradenské centrum Střechy Praha & Solar Praha, pokračoval i tento rok. Služby centra zajišťovala organizace ČKAIT spolu s fakultami stavebními ČVUT Praha a VUT Brno.

Nový veletrh Řemeslo Praha přinesl atraktivní ukázky prací zkušených řemeslníků s nejmodernějšími i tradičními nástroji. K vidění byly i krásné muzejní sbírky nářadí pro zpracování a pokrývání střech.

U příležitosti oslav 15. jubilea veletrhu Střechy Praha připravili pořadatelé řadu dalších aktivit pro zpestření veletržních dní, mezi nimi např. měření zraku zdarma či sladké pohoštění na stánky vystavovatelů. Především pak pořadatelé poděkovali v rámci společenského večera za dlouhodobou podporu a účast vystavujícím firmám a předali jejich zástupcům Pamětní listy a dárky.

V doprovodném programu nechybělo oblíbené losování, při němž mohli návštěvníci vyhrát hodnotné ceny, mimo jiné i 120 m2 střešní krytiny, které věnovaly firmy KM Beta a TONDACH Česká republika. Seznam výherců a další informace o právě skončeném 15. ročníku veletrhu Střechy Praha, Solar Praha a Řemeslo Praha naleznete na www.strechy-praha.cz
tisková zpráva


 

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*