Jungmannova 15

Záměr spojuje objekt, navržený Osvaldem Polívkou v letech 1907-1910, a novou dvorní přístavbu. Celek nabízí prostředí prémiové kancelářské budovy, provedené v kvalitě třídy A na prestižní adrese v centru města.
Důraz byl kladen na zachování všech historicky cenných prvků souboru, díky nimž si budova udržela svou atmosféru. Ve staré části domu byly zachovány původní schodiště, dřevěná špaletová okna, dveře, zámečnické prvky – použité materiály jasně odkazují na historii budovy. Lobby s recepcí je navrženo tak, aby nová část navázala co nejpřirozeněji na historickou a celek tak působil harmonicky.
Výrazným prvkem jsou atria, kterými se dostává do objektu dostatek denního světla a také zeleň. Ta vytváří příjemné pracovní prostředí a zároveň vybízí k relaxaci. Nové výtahy v centrální pozici vytváří malá lobby v kancelářských patrech a stávají se tak komunikační propojkou mezi oběma částmi objektu.
Novostavba je pojata kontrastně a zcela moderně. Fasády jsou plně prosklené, vnitřní prostor dělí hliníkové prosklené příčky nebo obklady barevným sklem. Jungmannova 15 je rekonstruovanou budovou s certifikací LEED Platinum.

Autorská zpráva

Investor: Immofinanz Group
Autor: CAMA – David Chromík, DaM – Richard Doležal
Obestavěný prostor: 34 300 m3
Náklady: 210 mil. CZK

Komentáře

  1. Čtenář Stavbawebu says:

    Kdepak jsou u předimenzované kancelářské budovy byty a garáže?

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*