Kadaň dostala eurodotace, doopraví za ně nábřeží i problémový dům

Kadaň (Chomutovsko) 25. listopadu (ČTK) – Devatenáctitisícová Kadaň získala prostřednictvím Evropské unie dotaci 54 milionů korun. Město za ně chce dostavět nábřeží Ohře a opravit problémový dům v centru, z nějž by mělo vzniknout infocentrum. ČTK to řekl starosta města Jiří Kulhánek (ODS).
Generálním projektantem Nábřeží Maxipsa Fíka jsou PPROJEKTIL ARCHITEKTI (doplněno Stavbaweb).


Větší část dotace získalo město na poslední fázi opravy nábřeží, která má propojit oba už opravené úseky. Nábřeží se spoustou lákadel pro děti je pojmenované po maxipsu Fíkovi, jehož autor a scenárista Rudolf Čechura nedaleko Kadaně dlouho pracoval. Rekonstrukce nábřeží stála asi 190 milionů korun, propojení už bude levnější. "Projekt počítá s 48 miliony korun, z toho 42 tvoří přidělená dotace," řekl Kulhánek.

Krom toho chce město vyřešit i možná ještě palčivější problém – dům číslo 7 v ulici Jana Švermy. O jeho využití se vedly spory skoro dvě desítky let; nejdřív chátral v rukou soukromníků, a když ho na začátku století koupilo město, nemohlo ho nikomu prodat a dlouho marně žádalo o dotace. "V patře se našly historické malby, kvůli nimž se nesměl přestavět a prodat ke komerčnímu využití," vysvětlil Kulhánek.

Nakonec bude řešením zřejmě přestavba na městské infocentrum; projekt počítá s dvanáctimilionovou dotací, tři miliony by doplatilo město. Radnice si kvůli financování obou projektů chce na příští rok vyjednat padesátimilionový kontokorent.


Doplněno Stavbaweb:
Na stránkách města Kadaně naleznete podrobné informace a fotogalerii optaveného nábřeží
Kadaň  – Nábřeží Maxipsa Fíka

zdroj: město Kadaň zdroj: město Kadaň

 

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*