Kadawittfeldarchitektur: Mercedes Pappas Salzburg

Autosalon, servis a garáže

Architekti: Kadawittfeldarchitektur
Klient: RKS Autozubehör Handels GmbH
Místo: Salzburg, Rakousko
Hlavní architekt: Dirk Zweering
Plocha: 41 550 m2
Objem: 170 550 m3
Realizace: 2004-2006
Foto: Angelo Kaunat, Gerhard Hagen, Andreas Körner

Aby bylo možné prostorově zajistit program na tomto omezeném pozemku, jsou všechny funkce navršeny jedna na druhé, spojené pojízdnými rampami a sjednocené pod jednou střechou.Vertikální reorganizace typologie autosalonu nabízí oproti konvenčním horizontálně organizovaným salonům mnoho výhod: prostřednictvím ramp může klient jet buď přímo do garáže, nebo do prodejny, kde jsou auta předváděná venku bez odrazů skla.


Stavba je umístěná u významného příjezdu do Salzburgu, je však vidět, jen když projíždíte kolem. Dynamika a pohyb vozidel vedly ke koncepčnímu přístupu, díky kterému je budova přitažlivá. Návštěvník může uvnitř budovy jezdit stejně jako na veřejné silnici: může budovou projet nebo zaparkovat a vystoupit a užít si ve světě automobilů.


Garáže a prodejní kanceláře jsou vrstveny na sebe a lze k nim dojet autem. Pojízdné úrovně, přesahující střecha a boční křídla vymezují prostor a vzhled prodejních divizí, které jsou uspořádány kolem foyer se skleněnou střechou. Dvě úrovně foyer se servisem a prodejem jsou kromě toho propojeny pohodlným eskalátorem.


Kanceláře jsou umístěny nad střechou foyer a je z nich nádherný výhled na panorama Alp a na ranveje blízkého letiště.
 

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*