Kanceláře firmy Kiwi.com

Kiwi.com, dříve známá jako Skypicker, je internetová cestovní agentura. Jejich vynález nazvaný Virtuální propojování umožňuje zákazníkům kombinovat lety aerolinek, které spolu nespolupracují – agentura tak dosáhla celosvětového významu, jen za poslední rok narostl počet jejích zaměstnanců o více než 200 %. Práce architektů musela držet krok s raketovým růstem firmy.           

Zadání: Nové kanceláře jsme řešili ruku v ruce s rebrandingem. Skypicker se změnil v Kiwi.com. Nebylo zcela jasné, v jakou firmu se tehdy ještě Skypicker vlastně přerodí. Měnila se barevnost, logo a návrh prostor na to musel bleskově reagovat. Vyvíjela se také struktura zaměstnanců, stále přibývali noví, a to nejen do callcentra, ale také do všech pater managementu. Mnohé kanceláře se navrhovaly jako výhledové, ale již při nastěhování byly plně obsazené. Samotné zadání se tak rodilo v souběhu s návrhy a jeho neustálé zpřesňování probíhalo až do kolaudace.

V době, když jsme začali na zakázce pracovat, sídlil Skypicker v prvorepublikové vile v Masarykově čtvrti. V každé místnosti se tlačily týmy programátorů spolu s facility managementem, HR i finančním oddělením, vše bylo velmi rodinné a velice specifické. Některá jednání probíhala na lavičce v zahradě, některá v nádherné kruhové pracovně ve vile. Jedním z požadavků klienta tak pochopitelně bylo, abychom se pokusili tuto neopakovatelnou atmosféru přenést do nových prostor.

Návrh: Půdorys programátorského patra je velice členitý s mnohými zákoutími, použili jsme pestré materiály a struktury. Zaměstnanci si mohou oblíbit jednotlivé části a vzniká tak zcela jiné pouto k místu, než je tomu u neosobních velkoprostorových kanceláří.
Důležitá část projektu byla věnována i relaxačním a zábavním prvkům, které zahrnují relaxační místnosti, houpačkové jednací kouty, travnaté posezení s výhledem na západ slunce, kinosál, fitness či saunu s masérnou. Kanceláře managementu jsou už střídmější, ale koncepčně blízké IT.
Nikdy nespící call centrum, které zajišťuje non-stop péči klientům z celého světa, je naopak řešeno maximálně efektivně a jednoduše. Téma nikdy nespícího města se odrazilo i v hravých uzamykatelných skříňkách a tapetách.

Autorská zpráva
Foto: Radek Brunecky a White Star Real Estate 


Nové kanceláře firmy Kiwi.com
Autor: Kaplan Architekti, Brno; spoluautor Ateliér Horalík
Developer: White Star Real Estate s.r.o.
Místo: Campus Science Park Brno
Plocha: 8600 m2

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*