Kanceláře Poetizeru

Kancelář Poetizeru o velikosti 150 m² je umístěna ve čtvrtém patře prvorepublikové budovy, která se nachází na pulzující Národní třídě. Interiéry jsou navrženy designérkou Johanou Sedláčkovou Vamberskou a architektem Tomášem Císařem. Koncept vychází ze samotného zaměření a identity Poetizeru, coby minimalistické platformy, která klade důraz na ochranu životního prostředí. Těžištěm příběhu kanceláří je prostor skleníku – divoká džungle, mýtický Eden, prostor, který vyjadřuje koncept divokého myšlení. Myšlení, které je dle Clauda Lévi-Strausse blízké jak našim dávným předkům, tak soudobým básníkům. Toto původně spontánní a asociativní myšlení, které připodobnil k bohatému pralesnímu ekosystému, kladl do kontrastu s již domestikovaným, striktně racionálním myšlením.

Centrálně umístěný skleník je místem pro neformální setkání, nabízí prostor pro streamování básnických čtení nebo slouží k odpočinku. Skelet skleníku obrůstá 171 rostlin, mezi nimiž je zastoupeno přes 100 druhů. V hlavní místnosti se také nacházejí individuální pracovní místa, která jsou uspořádána do dvou ostrovů – zde probíhá každodenní práce a bezprostřední komunikace. Na tento prostor navazuje kuchyňka a balkon s výhledem na Národní třídu. Předmluvou k hlavnímu příběhu je vstupní chodba, na kterou navazují další kapitoly – dvě zasedačky a phone booth.

Zvolené barvy a materiály odrážejí funkci jednotlivých prostor. Bílá barva, která je metaforou pro list papíru, převažuje v prostorách určených pro soustředěnou práci, kde se píší stránky. Tmavě zelená pak dominuje místům sloužícím pro komunikaci týmu, a to prezenčně i online. V celém interiéru se objevují akcenty oranžové, které navazují na corporate identitu startupu.

Materiály
Skleník – hliníková konstrukce, na podlaze dřevěné terasové dlaždice z masivní akácie
Dlažba, obklady – keramické dlaždice s teracovým motivem
Kuchyně – pracovní deska – bronzový plech
Kuchyně – černé matné lamino
Stěny – štukové, výmalba Mistral Universal
Koberce – tmavě šedé, uzlíkové

Autorská zpráva, redakčně upraveno
Foto: BoysPlayNice

Autor: Johana Sedláčková Vamberská, M. Phil.
Ing. arch. Tomáš Císař
Umístění projektu: Národní 39, 110 00 Praha
Rok projektu: 2021
Rok dokončení: 2022
Užitná plocha: 150 m²
Náklady: 1,5 mil. Kč
Klient: Poetizer

Spolupráce:
Floristka: Lucie Pluhařová
Realizace: Design&Build

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*