Kanceláře Productboard

Ateliér YUAR architects navrhl v pražské Libni nové kanceláře pro společnost Productboard. Nové kanceláře v projektu DOCK IN THREE v pražské Libni mají nyní přes 2 000 metrů čtverečních a budou dále růst.

Koncept „Work In Progress“
V ateliéru je běžné dávat konceptům designu jméno. Ten pro Productboard je nazvaný Work In Progress,

Na realizaci připadlo rovných devět měsíců, počínaje návrhem, přes povolení až k finálním detailům. Ačkoliv práce ohrozila pandemie covid-19, nakonec se vše podařilo zvládnout díky operativnímu přístupu Productboardu a také díky službám YUAR Architects, kteří klientům kromě designu a stavebního projektu dodávají i projektový management, tedy odpovědnost za proces, termín a budget.

Flexibilní pracovní místa
Architekti navrhli ergonomická pracovní místa s výškově nastavitelnými stoly a také různé typy jednacích prostor a místností, z nichž některé umožňují možnost odpočinku, a nakonec i speciální boulder & yoga prostor, ve kterém se lze věnovat pohybovým aktivitám.

Kancelář je dimenzována pro 178 pracovních míst. Unikátní je ovšem počtem alternativních míst, která mohou sloužit pro setkávání a porady či telefonáty s kolegy v zámoří nebo klienty všude po světě. Pojme tedy podstatně více lidí. Každý ze zaměstnanců zde nad rámec svého pracovního místa může využít jedno z 260 alternativních míst rozdělených do otevřených prostor.

Rozdělení místností
Mimo jiné se zde nachází 14 různých typů jednacích prostor či místností: pracovní místnost pro týmovou kreativní práci, zasedací ‚daily room‘ s možností přespání, focus či doublefocus room pro soustředěnou práci, podcast room pro přípravu a výrobu podcastů, phoneboothy, klasické zasedačky různých velikostí nebo i tzv. ‚scrumpoint‘ pro organizační schůzky teamů včetně online účastníků. Všechny místnosti jsou plně vybaveny audiovizuální technikou.

Pro běžnou práci jsou zde připraveny tři prostorné denní kanceláře Park, Marina a Avenue, vytvořené v týmovém duchu, které nabízejí výhledy na panorama Vítkova nebo Mariny s jachtami. Součástí prostor je i 450 m2 velké centrální ‚náměstí‘ připravené na pořádání eventů, které je opatřeno signifikantním detailem – světlem ve tvaru loga firmy.
 
Tisková zpráva
Foto: David Kraus

 
Kanceláře byly oceněny v kategorii Start-up roku v soutěži Kanceláře roku 2020.

Autoři: YUAR Architects – Lukáš Janáč
Dodavatel stavby: DT Expert
Dodavatel mobiliáře: TECHO / Ahrend
Další dodavatelé: ProInterier, Stavební interiérové systémy, U1 Lighting, NTT Czech Republic, AVT Group, G-Data, Silent-Lab 
Realizace: 2020

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*