Kavčí Hory Residential Park

Autorem komplexu obytných domů je studio Aulík Fišer Architekti.

Na území o rozloze 30 000 m2 mezi nedávno dokončenou administrativní budovou Kavčí Hory Office Park a Centrálním Parkem na Pankráci vyrostou 4 bytové domy s 334 bytovými jednotkami a 4 doplňkovými nebytovými prostory v parteru. Komplex obytných domů navržený renomovanou architektonickou kanceláří Aulík Fišer Architekti bude situován v docházkové vzdálenosti od městské hromadné dopravy.

Kavčí Hory Residential Park nabídne zájemcům o komfortní bydlení převážně byty 2 + kk o rozloze kolem 60 m2 a byty 3 + kk o velikosti 90 a 100 m2. Každý byt v patře bude mít vlastní balkon nebo terasu, některé z nich s charakterem zimní zahrady. Součástí bytů v přízemí bude předzahrádka. Sousedství bytových domů na jihu s Centrálním Parkem umožní pocitově proběhnout park až do areálu. Na západní straně pozemku se počítá s projektem pátého domu, který nabídne služební byty.

Celý bytový komplex je navržen v souladu s potřebou snižovat zatížení území automobilovou dopravou a proto je příjezdová komunikace k bytovým domům plánovaná pouze ze severní strany pozemku. Ekologický aspekt se projevuje také tím, že výrazně přibude zelených ploch a počítá se také s umístěním velkokapacitních nádrží na dešťovou vodu, která bude používána právě pro údržbu zeleně. V samotných objektech se uvažuje o využití tepelných čerpadel pro potřeby vytápění i chlazení.

Výstavba projektu bude rozdělena na dvě etapy. V první etapě vzniknou dva objekty od ulice Pujmanové se 171 byty, další dva domy se 163 byty vzniknou ve druhé etapě. Každá fáze výstavby bude trvat zhruba 18 – 20 měsíců.

Investorem stavby je TORTOREX, s. r. o., dceřiná společnost HOCHTIEF Projektentwicklung GmbH Essen a HOCHTIEF Development Czech Republic, s. r. o.

Zdroj: TZ Crest Communications ,a. s., 17.3.2009

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*