ČKD postaví v pražských Vysočanech kanceláře za 800 milionů Kč

Fotogalerie ke článku (1)

SIA DESIGN, Josef Panna:  Kolben Cube, vizualizace

SIA DESIGN, Josef Panna: Kolben Cube, vizualizace
Celá fotogalerie (1)

Firma ČKD Praha DIZ se stala generálním dodavatelem stavby nové kancelářské budovy v pražských Vysočanech. Náklady na realizaci stavby se odhadují na 800 milionů korun. V tiskové zprávě o tom informoval developer projektu společnost Codeco.

Budova s názvem Kolben Cube má mít 22.000 metrů čtverečních kancelářských a obchodních ploch. Hned po dokončení této budovy plánuje developer postavit ve stejné lokalitě přibližně 80 metrů vysokou administrativní a hotelovou budovu s názvem Kolben Tower. Ve Vysočanech hodlá Codeco vybudovat kancelářský, obchodní a obytný komplex o rozloze přes 200.000 metrů čtverečních.
Zajímavostí je, že budovu Kolben Cube bude stavět následnická firma bývalého podniku ČKD, jehož haly průmyslovým Vysočanům až do 90. let dominovaly. ČKD Praha DIZ patří do strojírenské a elektrotechnické skupiny ČKD GROUP. Vedle dodávek velkých investičních celků patří mezi hlavní činnosti skupiny dodávky technologií a výrobků pro strojírenství, energetiku, ekologii, průmysl plynu a ropy či infrastrukturu.
V Praze 9, do které Vysočany patří, je v současnosti podle Václava Boučka z mezinárodní poradenské společnosti DTZ nejméně dostupných kancelářských ploch v rámci celé Prahy. V horizontu dvou let by ale tato městská část měla prý nabídnout nejvíce nových kanceláří po Praze 4, která je lídrem pražského kancelářského trhu.
Na konci května oznámila stavbu nové kancelářské budovy v pražské Michli také developerská společnost Passerinvest Group. Za více než 2,5 miliardy korun tam vznikne 30.000 metrů čtverečních kanceláří. Z dalších srovnatelných projektů je nyní v metropoli těsně před dokončením například komplex Gemini na Pankráci developerské společnosti Immorent ČR, který nabídne přes 38.000 metrů čtverečních kancelářských ploch. Na místě bývalých budov Českého statistického úřadu v Karlíně vyroste jen o něco větší administrativní komplex s názvem Futurama Business Park.
Celková plocha moderních kancelářských ploch v Praze přesáhla v letošním prvním čtvrtletí 2,2 milionu metrů čtverečních, což je meziroční nárůst o více než 200.000. Podíl novostaveb na celkovém objemu kanceláří stále roste, aktuálně je 69 procent. Zbývajících 31 procent je v rekonstruovaných budovách.


Zdroj: Zpráva ČTK, dnv fcz, 10. června 2008

 

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*