Kino CAMP nabízí netradiční road trip napříč Tokiem a ikonické kresby holandského mága Eschera

Od 1. do 14. května proběhne druhý ročník online Kina CAMP ve spolupráci s DAFilms. Filmoví a architektoničtí fanoušci se letos mohou těšit na pět dokumentárních filmů, které v uplynulém roce zaznamenaly úspěch na zahraničních filmových festivalech.

Centrum architektury a městského plánování (CAMP) si vás dovoluje pozvat na druhý ročník filmového festivalu nejen o architektuře. Od 1. května mohou diváci sledovat filmy na platformě campuj.online. 

Letos se můžete těšit na netradiční architektonický road trip, který vás zavede do hlubin rušného Tokia. Za volantem své vintage Alfy Romeo komentuje své rodné město proslulý architekt, laureát Pritzkerovy ceny, Ryue Nishizawa. Ten postupně komentuje budovy, které ho nejvíce ovlivnily a také jeho vlastní tvorbu. Film pochází z dílny tvůrců Louise Lemoine a Ila Bêka, kteří před dvěma lety CAMP osobně navštívili a v loňském roce uvedli online premiéru filmu.

V dalších snímcích zjistíme, že i Sahara může mít vlídnou tvář (143 Sahara Street), v Antverpách se prozkoumáme čtvrť Linkeroever (Annapolis, Giant City), kultruní šok se dostaví po návštěvě čínského města Jackson Hole (Americaville) a nakonec se necháme unést ornamenty a geometrickými tvary v kresbách holandského vizuálního mága Eschera (M.C. Escher: Journey to Infinity). 

DAFilms můžete, mimo jiné, znát díky projektu My Street Films, který pomáhá amatérským filmařům za pomoci zkušených dokumentaristů dotáhnout náměty až na filmová plátna. 

Platforma campuj.online vznikla v loňském roce jako reakce na pandemickou situaci. Předtím bylo kino standardní součástí programu CAMPu. Zajímavé filmy, nejen o architektuře, CAMP promítal jednou za měsíc. 

Filmy můžete i letos zhlédnout na campuj.online/kino
Počet zhlédnutí je limitovaný na 150 osob, resp. připojených zařízení. Filmy zůstanou online po dobu dvou týdnů nebo do vyčerpání počtu zhlédnutí.

podle podkladů pořadatele

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*