„Kitchen Zones“

Fotogalerie ke článku (1)

Kitchen zones

Kitchen zones
Celá fotogalerie (1)

Nový koncept členění prostoru v kuchyni společnosti Dornbracht

Dornbracht představuje „Kitchen Zones“

Vedle řady produktových novinek představila firma Dornbracht v rámci „imm cologne“ — mezinárodního veletrhu nábytku — ve dnech od 14. do 20. ledna 2008 naprosto nový koncept kuchyňských baterií a mokré zóny: Kitchen Zones. Díky Kitchen Zones se v běžné obytné kuchyni objevila praxe běžná pouze v profesionálních kuchyních — tedy oddělené zóny pro různé typy činností.
Čištění zeleniny, mytí ovoce, porcování ryb. Nebo naopak mytí nádobí, čištění sklenic, drhnutí pánví a hrnců, cídění plechů na pečení. Kuchyňské dřezy jsou využívány pro celou řadu různých činností. Přesto pouze malá část kuchyní má vhodné rozdělení těchto činností do různých zón. Proč tomu tak ještě je? Jak je možné tuto zažitou praxi změnit, jestliže kuchyň je dnes více životním prostorem než pracovní místností? Diskuse o těchto otázkách přiměla Dornbracht k vývoji řady produktů, které se zaměřují vždy na to podstatné: na přípravu a vaření jídla nebo mytí a čištění surovin. Kombinace obou oblastí je řešena pouze tam, kde je málo prostoru.

Kitchen Zone „Příprava“
To podstatné při přípravě a vaření je šetrné zacházení s potravinami, těšení se na jídlo, požitek. V obzvláště mělkém dřezu umožňuje speciální profi sprcha s měkkým proudem vody jemné sprchování zeleniny, ovoce a masa. Druhý dřez je dostatečně hluboký, a díky tomu zcela vhodný např. pro mytí salátu. Integrované ovládání výpusti umožňuje regulaci hladiny vody v dřezu. Oba dřezy jsou úmyslně širší než je obvyklé, čímž je práce výrazně pohodlnější. Dlouhý dosah profi sprchy umožňuje pohodlné napouštění vody do hrnců všech velikostí.

Kitchen Zone „Čištění“
Při vaření je důležité rovněž mytí hrnců a pánví — funkčnost, rychlost. Silný proud profi sprchy u levého dřezu účinně odstraňuje nečistoty a zbytky jídla. Díky dlouhému dosahu je možné čištění hrnců a pánví bez nutnosti jejich vkládání do dřezu. Samostatná páková baterie v druhém dřezu je účinnější a plní dřez vodou ještě rychleji. Praktický je také integrovaný dávkovač prostředku na mytí nádobí hned vedle výtoku a integrované ovládání výpusti v hlubokém dřezu.

Kitchen Zone „Univerzál“
Tato sada umožňuje využít také v kuchyních, jejichž půdorys nepřipouští úplné rozdělení pracovních prostorů, výhody filozofie Kitchen Zones. Je tvořena hlubokým multifunkčním dřezem a mělkým dřezem na přípravu jídla. Potřebný dosah zajišťuje vytahovací dřezová sprchová sada, která se dá použít jak pro přípravu potravin, tak pro mytí a oplachování nádobí. Rychlejší plnění hlubokého dřezu umožňuje samostatná páková baterie. Dávkovač prostředku na mytí nádobí a ovládání výpusti jsou součástí.

„Nezávisle na jejich příslušné funkční orientaci vynikají všechny Kitchen Zones čistými horizontálními liniemi pracovní plochy, vertikálně zase korespondují s hranami kuchyňského nábytku“, vysvětluje Benedikt Sauerland ze studia Sieger Design pojetí celého konceptu. „Tvoří se komplexní vztahy místnost — objekt, které harmonicky integrují dřezové sady do každého okolí.“

„Požadovaný profil tohoto kompletně nového konceptu jednotlivých zón byl vyvinut ve spolupráci Dornbrachtu s externími specialisty jako např. designery kuchyní a profesionálními kuchaři v průběhu několika workshopů. Byly vypracovány různé procesní řetězce a jejich požadavky na pracovní prostor kuchyně, z nich byly odvozeny jednotlivé zóny a tyto byly ve své funkci tak přesně definovány, aby bylo možno na jejich základě začít s vývojem produktu. Byla to nesmírně zajímavá práce, neboť byla velice komplexní, taková, s jakou se designer nesetkává každý den.“
Základem sad Kitchen Zones jsou baterie série TARA ULTRA. Tyto sady jsou dostupné v povrchové úpravě chrom nebo matná platina a na trh byly uvedeny v únoru 2008.

O firmě Dornbracht
Německá firma Aloys F. Dornbracht GmbH & Co. KG je jedním z nejvýznamnějších světových výrobců vysoce kvalitních designových koupelnových a kuchyňských baterií a dalších doplňků. Firma pravidelně získává mezinárodní ceny za design a je oceňována za svůj přínos do světa umění a kultury. Od roku 2006 firma Dornbracht vydává nový typ publikace „SPIRIT of WATER“, který je katalogem a časopisem zároveň. Kromě údajů o výrobcích obsahuje také informace o širokých aktivitách a zájmech firmy v oblasti umění a kultury. Tato publikace úspěšně propojuje inspiraci, diskusi a inovaci, které jsou charakteristické pro přístup firmy k její práci.


Kitchen Zone „Univerzál“
Jednootvorová páková baterie TARA ULTRA s manuálním ovládáním výpusti a sítkem, s integrovaným zásobníkem mycího prostředku a s dřezovou sadou sprch.
Design: Sieger Design
Foto: Thomas Popinger
Copyright: Dornbracht

Kitchen Zone „Univerzál“

 

 

 

 

 

 
Kitchen Zone „Čištění“
Dvouotvorová páková baterie TARA ULTRA Profi s krycím panelem a jednootvorová páková baterie TARA ULTRA s manuálním ovládáním výpusti a sítkem s integrovaným zásobníkem mycího prostředku a krycím panelem.
Design: Sieger Design
Foto: Thomas Popinger
Copyright: Dornbracht

Kitchen Zone „Čištění“

 

 

 

 

 


 
Kitchen Zone „Příprava“
Dvouotvorová páková baterie TARA ULTRA Profi s manuálním ovládáním výpusti a krycím panelem.
Design: Sieger Design
Foto: Thomas Popinger
Copyright: Dornbracht

Kitchen Zone „Příprava“

 

 

 

 

 

 Zdroj: TZ Dornbracht, Happy Materials

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*