Kladno chce do roku 2011 připravit nový územní plán města

Kladno 3. prosince (ČTK) – Kladno chce do konce roku 2011 připravit a schválit nový územní plán. Cílem je mimo jiné omezit rozvoj průmyslových zón v centru města a nedovolit, aby výstavba zasahovala do okolních lesů. Povolena bude naopak tam, kde je nyní orná průda, protože ta není z pohledu životního prostředí tak důležitá a přispívá k prašnosti ve městě, řekl ČTK primátor Dan Jiránek (ODS).

Určitě se budeme snažit omezit průmyslové zóny v centru města nebo ve Švermově tak, aby pokud možno přímo nenavazovaly na bydlení, aby se nějakým způsobem zmenšily, zmenšila se ta zátěž obyvatel,“ uvedl primátor. Poukázal na to, že ve městě je velká průmyslová zóna Kladno-východ, ta by se podle něj měla lépe využít. V této lokalitě je velké množství brownfieldů, tedy starých průmyslových areálů, v nichž původní činnost ustala.

Nový územní plán by měl také upravit staré regulativy, které jsou podle Jiránka občas příliš liberální. Umožňují například to, aby ve vilové čtvrti měli obchodníci autodílny a prodejny automobilů. Nabízené nebo opravované vozy pak parkují přímo na zahradách. „To je jeden z problémů, na který lidé často poukazují,“ dodal primátor.

Jiránek podotkl, že podle nového stavebního zákona musejí mít nové územní plány všechny obce do roku 2015. Současný územní plán Kladna je z roku 1997. Příprava nového bude podle primátora stát pět až deset milionů korun, cena vyplyne z výběrového řízení. „Bude záležet, do jakých podrobností se půjde, kolik věcí se tam bude měnit. Musím ovšem říci, že díky krizi jdou ceny celkem dolů, zjevně ani architekti nemají tolik práce, jako měli dřív,“ dodal primátor.

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*