Kladno chce z bývalého kina udělat sportovně kulturní centrum


Kladno 4. prosince (ČTK) – Město Kladno plánuje přeměnu bývalého kina Sokol na sportovně kulturní centrum. Rekonstrukce měla začít letos. Kvůli průtahům v uzavření dohody s vlastníkem objektu ovšem nezačne dřív než v příštím roce. Jednání byla pozastavena před komunálními volbami, kdy nebylo jasné, jestli nové vedení města bude mít zájem na investicích do oprav budovy. Primátor Dan Jiránek ČTK řekl, že město chce rekonstrukci realizovat. Podle odhadů by opravy měly stát osm milionů korun.

Kino Svět, dnešní Sokol (foto F. Pošta, archiv T. Roučka). Zdroj: Kladno minulé

Funkcionalistická budova v centru města patří TJ Sokol Kladno, s níž se město domlouvá na rozsahu rekonstrukce. Podle Jiránka sokolové dostali studii projektu a nyní musejí určit priority oprav. "Až budeme mít jejich vyjádření, budeme muset vyjednat podmínky nájemní smlouvy," uvedl Jiránek.

Představa města je podle Jiránka taková, že vlastník objekt zhruba na osm let pronajme, aby byla možnost k získání evropských dotací. "Rok bude stavba trvat dalších minimálně pět let musí být v pronájmu města, abychom Evropské unii mohli garantovat, že se tam bude sportovat," doplnil Jiránek.

Starosta jednoty kladenských sokolů Martin Příhoda ČTK řekl, že "na tahu" jsou opravdu vlastníci objektu. "Byli bychom rádi, aby bylo jasno, co nejdříve. Bude ovšem záležet na rozhodnutí výboru, což je devítičlenná skupina. Je také otázkou, jestli případný dlouhodobý pronájem nebude muset schválit rovněž členská základna," vysvětlil Příhoda. Podotkl také, že jednání byla pozastavena kvůli komunálním volbám. Představa sokolů je ale prý taková, že se z budovy bývalého kina stane tělocvična pro nemíčové sporty.

Nyní budova není využita a chátrá. Na rozsahu rekonstrukce se musí obě strany domluvit. Kino by mělo být částečně zatepleno a bude nutné udělat i nové podlahy. Nové prostory by podle představ města měly sloužit různým neziskovým organizacím zaměřeným na sporty a volnočasovým aktivitám matek na rodičovské dovolené. Například by tam cvičili rodiče s dětmi nebo trénovaly svá vystoupení mažoretky.

Související články:
V kině Sokol v Kladně vznikne sportovně kulturní centrum 20.1.2010

 

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*