Kladno požaduje úpravy v projektu nového obchodního centra

Nový multifunkční komplex je příliš velký a příliš jednostranně orientován na obchodní sféru a své okolí by příliš zatěžoval.

Kladno 6. ledna (ČTK) – Kladno nesouhlasí s navrhovanou podobou obchodního centra, které má vzniknout na území ohraničeném ulicemi Ctiborova a Petra Bezruče. Nový multifunkční komplex by podle primátora Dana Jiránka (ODS) své okolí příliš zatěžoval. Město bude proto usilovat o úpravy celého projektu, řekl dnes Jiránek novinářům.

Centrum by mělo vzniknout na ploše 26.800 metrů čtverečních. Má plánována dvě podzemní a tři nadzemní podlaží, součástí má být i parkoviště pro 850 aut. Podle Jiránka je však navrhovaný objekt příliš velký a příliš jednostranně orientován na obchodní sféru. Kvůli zásobování by v lokalitě značně vzrostla dopravní zátěž.

„Proto je potřeba projekt přehodnotit, aby se snížil podíl komerční sféry a zvýšil podíl bydlení. Pak by to mohlo být pro lidi, kteří bydlí v okolí a které to bude zatěžovat nejvíce, schůdné,“ míní primátor.

S výstavbou komplexu s názvem Central Kladno nesouhlasí řada místních obyvatel a sbírají podpisy pod protestní petici. Jiránek uvedl, že v pondělí s jejich zástupci jednal. „Určitě budeme svůj postup koordinovat,“ poznamenal. Místní podle něj založí občanské sdružení, aby mohli být účastníky příslušných řízení. Budou tak dostávat odpovědi od úřadů přímo, nikoliv zprostředkovaně přes město.

Kvůli výstavbě zatím bylo zahájeno zjišťovací řízení k posouzení vlivu stavby na životní prostředí. Jiránek řekl, že by měla být zpracována nejen takzvaná malá EIA, ale podrobnější studie. „Chceme takzvanou velkou EIA, tedy nejen zjišťovací řízení, ale opravdu řízení o vlivu stavby na životní prostředí, kde by se mělo dosáhnout úpravy projektu tak, aby to okolí nadměrně nezatěžovalo,“ dodal.

Až bude občanské sdružení založeno, uskuteční se koordinační schůzka se zástupci města a poté by mělo přijít na řadu společné jednání s investorem.

Zdroj: Zpráva ČTK 6.1.2009

Doplněno Stavbaweb:
Plánek s popisky, modely ve 3D, perspektivu a další informace o plánovaném obchodním centru naleznete zde


Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*