KM BETA letos na IBF představila nový prvek v systému SENDWIX a novou střešní tašku

KM BETA už dávno není jen střešní krytinou. Značka v současné době zastřešuje hned čtyři oblasti, které kompletně pokrývají hrubou stavbu – dvouvrstvý zdicí systém SENDWIX se základem v podobě vápenopískového zdiva, tradiční cihelný systém PROFIBLOK, jehož součástí jsou i keramické stropy, ucelený střešní systém a nejnověji i široký sortiment maltových a omítkových směsí PROFIMIX. Výrobky ze všech těchto oblastí KM Beta prezentovala na jednom místě, a to na svém stánku (pavilon V, stánek 008) na mezinárodním veletrhu IBF ve dnech 24. – 28. 4. 2012. Kromě stávající nabídky KM BETA na veletrhu představila i aktuální novinky – například nový prvek SENDWIX THERM, určený pro minimalizaci tepelných mostů při zakládání stavby nebo novou tašku kabelových prostupů pro profesionální, spolehlivé a bezpečné vedení kabelů skrz střešní plášť.
Nový prvek THERM v systému SENDWIX

Komplexní dvouvrstvý zdicí systém SENDWIX se základem v podobě vápenopískových zdicích prvků byl přímo navržen pro stavbu tepelně-úsporných, nízkoenergetických a pasivních domů. Systém je velmi variabilní, ve třech základních typech nabízí celkem 64 různých řešení lišících se především tepelně-technickými vlastnostmi. Součástí jsou i prvky pro zdění příček, překlady, věncovky, lícové a komínové zdivo.
SENDWIX 12DF-D THERM
Novinkou je SENDWIX THERM, prvek určený pro minimalizaci tepelných mostů mezi stěnou a základovou konstrukcí, případně stěnou suterénu stavby. Nový prvek je vyroben s využitím speciální příměsi, která zvyšuje tepelný odpor o 50 %. KM Beta nový prvek nabízí ve třech variantách pro různé tloušťky stěn (240, 175 a 115 mm): SENDWIX 16DF-D THERM, SENDWIX 12DF-D THERM a SENDWIX 4DF-D THERM. SENDWIX THERM se používá jako první zakládací řada zdicích prvků a zdí se tedy na maltu (PROFIMIX ZM 920). Pevnostní třída u těchto prvků je 20 N/mm2, tj. je shodná s pevností ostatních vápenopískových prvků SENDWIX. Nesnižuje se tak únosnost stěn jako je tomu při použití pěnového skla nebo plynosilikátu.

Tradiční pálený zdicí systém
Cihelný zdicí systém PROFIBLOK vyrábí jeden ze závodů KM Beta, cihelna v Hodoníně. Závod s více než stopadesátiletou tradicí nabízí vnitřní a vnější nosné zdivo, příčkové zdivo, které doplňují věncovky a překlady a navíc také keramické stropy PROFIDECK. Stropy lze řešit buď pomocí stropních desek HURDIS nebo s využitím stropních vložek MIAKO. Obě varianty vynikají nenáročnou montáží a cenovou dostupností, navíc jsou velmi variabilní. Cihelna Hodonín je v současnosti jediným českým výrobcem stropních desek HURDIS.

Spolehlivá střecha, to je tradičně KM BETA!

Tradiční materiál KM BETA, betonová střešní krytina, stále neztrácí na své oblibě. Vybírat můžete i nadále ze dvou atraktivních tvarů (KMB BETA a KMB HODONKA), sedmi barevných odstínů (cihlová, višňová, hnědá, šedá, černá, zelená, modrá) a čtyř variant povrchové úpravy: Standard (bez povrchové úpravy), Elegant (matný vzhled), Briliant (lesklý vzhled) a Efekt (kombinace dvou odstínů – višňové a černé). Kromě krytiny zahrnuje střešní systém KM BETA také více než 50 doplňkových výrobků a široký sortiment okrasných střešních prvků. Letos se nabídka rozšířila o nový prvek – tašku kabelových prostupů.
taška kabelových prostupů
Nová taška kabelových prostupů je určena pro profesionální, spolehlivé a bezpečné vedení kabelů skrz střešní plášť. Jde o monolitický celobetonový prvek, který tvoří základní taška KMB BETA opatřená širokým prstencem se třemi plastovými, stupňovitými průchodkami ve spodní části. Nová taška kabelových prostupů může být umístěna v libovolném místě střešní plochy, v blízkosti připojovaného zařizovacího předmětu (satelitu, antény, kamerového systému nebo světelné reklamy). Podle počtu a průměru připojovaných kabelů se odpovídajícím způsobem odříznou plastové průchodky, které jsou součástí střešní tašky.

První betonové doplňky představila společnost KM Beta a. s. již více než před dvěma lety. Jednalo se o tašku odvětrací a tašku anténní. Od té doby se betonové doplňky staly běžnou součástí realizovaných střech a postupně nahrazují plastové varianty. Mají totiž oproti nim spoustu předností. Nejdůležitější je přitom podstatně delší životnost. Zatímco životnost betonových doplňků činí až sto let, životnost plastových doplňků je jen přibližně třetinová. I proto může KM Beta nabídnout zákazníkům na betonové doplňky záruku stejně dlouhou jako u základních střešních tašek – 30 let! Další výhodou je fakt, že betonové střešní doplňky jsou levnější než plastové.

Malty a omítky za zaváděcí ceny, nově materiály se zimní úpravou

Maltové a omítkové směsi PROFIMIX významně ucelují nabídku společnosti KM Beta zaměřenou na řešení hrubé stavby domu a zároveň tvoří se zdivem systém. PROFIMIX zahrnuje kvalitní cementové potěry, lepicí a stěrkovací hmoty, zdicí malty, dále jádrové a štukové omítky a tepelně-izolační malty a omítky. Novinkou jsou materiály se zimní úpravou. Všechny výrobky PROFIMIX jsou vyráběny v novém moderním závodě KM Beta v Bzenci na Hodonínsku. Podrobný přehled výrobků PROFIMIX včetně informací o nich najdete na www.kmb-profimix.cz. Aktuálně můžete tyto směsi získat za výhodné zaváděcí ceny. Lepidlo této značky v odpovídajícím množství navíc získáte zcela zdarma při objednávce broušeného páleného zdiva PROFIBLOK a vápenopískových prvků SENDWIX!

Více informací naleznete na www.kmbeta.cz nebo na infolince: 800 150 200.
tisková zprávaZadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*