Kolaudací skončila výstavba základní části kampusu v Bohunicích

Generálním projektantem a tvůrcem architektury a celého konceptu UKB je studio A plus (doplněno Stavbaweb).
Ačkoliv stavba jádra kampusu skončila, univerzitní a vědecký areál v Bohunicích se bude rozrůstat i nadále.


Brno 27. dubna (ČTK) –
Kolaudací poslední etapy skončila výstavba základní části kampusu Masarykovy univerzity (MU) v Brně-Bohunicích. Celkové náklady jedné s největších investičních akcí v akademické sféře posledních let se blíží pěti miliardám korun. Škola teď vybavuje nové budovy technikou. Studenti je zřejmě začnou využívat letos v září. O kolaudaci informovala ČTK mluvčí školy Tereza Fojtová. Areál se bude rozrůstat i nadále díky strukturálním fondům EU.

Závěrečnou část stavby tvoří šest výukových a výzkumných pavilonů určených pro lékařskou a přírodovědeckou fakultu, děkanát a společné výukové centrum s aulou a posluchárnami. Náklady na poslední etapu činily 1,8 miliardy korun. Celou výstavbu škole umožnil úvěr Evropské investiční banky doplněný o vlastní zdroje univerzity a prostředky města Brna.

„V současné době objekty vybavujeme technologickým zařízením a přístroji. Slavnostní otevření poslední etapy kampusu postavené v rámci programu Rozvoj materiálně-technické základny MU připravujeme na začátek nového akademického roku,“
řekl kvestor Ladislav Janíček.

Postup Masarykovy univerzity při budování kampusu loni prověřil Nejvyšší kontrolní úřadu. Kontrola nenašla žádné závady. Projekt prověřil i Úřad pro ochranu hospodářské soutěže.

Ačkoliv stavba jádra kampusu skončila, univerzitní a vědecký areál v Bohunicích se bude rozrůstat i nadále. Náklady ovšem škola zaplatí z jiných zdrojů, především ze strukturálních fondů Evropské unie. Například projekt CETOCOEN vytvoří podmínky pro výzkum v oblasti životního prostředí a udržitelného rozvoje. Projekt schválilo ministerstvo školství.

Dalším plánem školy je Středoevropský technologický institut CEITEC a výstavba pavilonů pro biologické obory přírodovědecké fakulty. Škola chce tyto části areálu dokončit v letech 2012 až 2013.

Doplněno Stavabweb:

Generálním projektantem a tvůrcem architektury a celého konceptu UKB je studio 
A plus

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*