Komentované prohlídky centrem Zlína

(ČTK) – Zlínská radnice připravila komentované procházky po opraveném centru města. Lidé uslyší zajímavosti o zrekonstruovaném Gahurově prospektu, prostoru před kongresovým centrem, kde dříve trávili volný čas Baťovi zaměstnanci, či o parku Komenského. První procházka se koná v sobotu, zájem lidí je velký, určitě budou další, řekl ČTK mluvčí radnice Zdeněk Dvořák.

„Maximální počet účastníků, kterých bude 20, je už nyní překročen o několik desítek a stále se hlásí další,“ uvedl mluvčí. Zájem zatím projevili zejména obyvatelé Zlína. „Pokud město přichystá nějaké akce, občané vždy rádi přijdou, důkazem toho je i projekt Živé náměstí, kde se návštěvnost akcí pohybuje od stovek do tisíce lidí,“ řekl Dvořák.

Účastníci sobotní procházky vyjdou od radnice na náměstí Míru například do sadu Svobody a parku Komenského. „O odborný výklad se postarají Stanislav Pospíšilík z odboru městské zeleně magistrátu a zahradní architektka Zuzana Hegmonová,“ uvedl Dvořák.

Lidé se podle něj při procházkách dozví například informace o složení stromů v parku, historii místa a jeho významu. „Centrum města se za poslední roky změnilo, lidi zajímá i nový podchod u náměstí Práce,“ poznamenal mluvčí.

O parku Komenského, který loni výrazně změnil podobu, se zájemci dozví i v sobotu 13. června při programu v rámci Víkendu otevřených zahrad. „Účast přislíbil i jeden z hlavních autorů projektu, architekt Václav Babka,“ řekl Dvořák. Obnova parku včetně přilehlé Školní ulice stála přes 50 milionů korun. Z parku zmizely staré stromy a přerostlé keře, které využívali lidé bez domova či narkomani. Vznikly nové chodníky i hudební altán, byl instalován nový mobiliář. Dětem slouží nové hřiště.

Město loni začalo kvůli velkému zájmu lidí nabízet také prohlídky zámku v areálu zoologické zahrady v Lešné. „Jsou lidé, které nezajímají zvířata, ale historie zámku. O jeho prohlídky je zájem, letos budeme pokračovat,“ uvedl mluvčí.

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*